Як посадити розсаду томатів.

Томати люблять майже всі, бо він корисний і, головне, смачний. Для тих, хто посіяв розсаду томатів ще в березні, в червні настає самий жаркий час.
Вам знадобиться
  • - гнойовий перегній
  • - суперфосфат
  • - торф
  • - сульфат калію
Інструкція
1
Отже, щоб отримати гідний урожай, треба знати, як посадити розсаду томатів. Підготуйте для розсади ящик і наповніть його землею. Насіння томатів калібру, обеззаражьте і загартувати. Ущільните землю в ящику, добре її промочите. Зробіть борозенки глибиною від 1 до 1,2 см, на відстані 2,5-3 см один від одного. Накрийте ящики склом, фанерою або плівкою і поставте їх в досить тепле місце (з температурою не менше + 20-25 °). Тримайте спочатку розсаду в тіні, поступово привчаючи до сонця.
2
При появі першого справжнього листочка на паростках пересадите їх в окремі горщики, відщипуючи у кожного кущика центральний корінь на 1/3, щоб утворилися потужні коріння. Коли розсада буде готова до пересадки в город, що відбудеться приблизно через пару місяців після висадки насіння, підготуйте грунт до її пересадці.
3
Щоб посадити розсаду томатів, ретельно перекопайте грядку, удобрити грунт гнойовим перегноєм, суперфосфатом, торфом і сульфатом калію. Робити це краще в похмуру погоду.
4
Акуратно вийміть кущ саджанця разом з грудкою землі на корені і помістіть його в лунку, не заглиблюючись у неї стебло. Саджанці середнього зросту висаджують на відстані 40-45 см один від одного, залишаючи в міжряддях по 50 см. Для низькорослих сортів досить відстані в 40 см.
5
Через два тижні окучьте саджанці на висоту стебла до 12 см. Поставте кілочки. Чи не поливайте саджанці десять днів, поки вони не приживуться.
6
Для отримання хорошого врожаю важливо не тільки те, як посадити розсаду томатів, а й подальше формування кущів. Якщо формується кущ в одне стебло, то: - видаліть на ньому все пасинки; - залиште 5-6 кистей на головному пагоні; - зробіть прищіпку над верхньою квіткової пензлем, залишивши на ній 2-3 листочка.
7
Якщо формується кущ в два стебла, то: - не чіпайте пасинок під першою зростаючої пензлем; - залиште на головному стеблі 4 плодові кисті; - пріщіпніте верхівку.
Зверніть увагу
Навіть якщо ви припізнилися з висадкою, на врожаї це не відіб'ється, а при наявності гарної теплиці ні травневі, ні навіть червневі заморозки вашим помідорам будуть не страшні, навіть якщо ви живете в найхолоднішому регіоні.