Як виростити щавель.

Щавель люблять за те, що він першим дає навесні особливо цінну після холодів і морозів вітамінну зелень. Його насіння приживаються на будь-яких ґрунтах і починають проростати вже при 2-3 градусах тепла. Щавель дає кілька врожаїв за сезон і вважається найбільш рентабельною зеленню для городника. Особливо смачні сорти Бельвільський і Майкопский.
Вам знадобиться
  • Семена щавлю
Інструкція
1
Грядку для щавлю готують восени. Краще виділити для цієї рослини ділянку землі зі схилом на південь, щоб на ньому не було застою води. У грунт необхідно внести органічні добрива. Першу посадку рекомендується проводити в квітні. Найзручніші схеми посіву щавлю - стрічкова дворядкова (відстань між рядками - 20 см, між стрічками - 50 см) і широкорядний (відстань між рядами - 45 см). Насіння щавлю поміщають на глибину 1 - 2 см.
2
В основному догляд за щавлем полягає в розпушуванні, поливах і своєчасному видаленні суцвіть і довгих стебел. Однак часом зелень страждає від борошнистої і несправжньої борошнистої роси. У першому випадку листя покриваються білим нальотом, у другому - розпливчастими сірими плямами. Ще один недуга щавлю - іржа, що проступає на листках помаранчевим кольором. Нерідко листя щавлю гризуть комахи-шкідники (особливо небезпечні для врожаю щавлевий лістогризи, ложногусеніци щавлевого пилильщика і ревеневий довгоносик). Також щавель об'їдають слимаки, а тля випиває соки. Для боротьби з шкідниками і хворобами не можна застосовувати хімічні препарати. Тому важлива профілактика - знищення бур'янів і видалення зайвої рослинності після збирання врожаю. У крайніх випадках можна використовувати відвари з рослин і деревну золу.
3
Після кожної зрізання листя щавель треба підгодовувати азотно-калійними або органічними добривами і рясно поливати. Насіння щавлю для посадки на майбутній рік отримати нескладно: слід залишити 2 - 3 кущових рослини, що не зрізуючи з них листя і чекаючи появи на них пагонів з бутонами-волоті. Коли пагони побуреют, треба зрізати насінники і залишити їх на 5 - 10 днів для дозрівання, а потім витрусити насіння. Також можна розмножувати щавель вегетативним способом, тобто поділом куща на частини.
Зверніть увагу
Збір врожаю починають тоді, коли на рослинах утворилося по 4 - 5 листків. Перед прибиранням щавель потрібно прополоти, а після порихліть міжряддя. Листя зрізають ножем на висоті 3 - 4 см від поверхні грунту. З початку травня до липня проводять 3 - 4 збору врожаю.
Корисна порада
Щоб зібрати щавель якомога раніше, застосовують плівкові укриття. З осені над грядкою встановлюють каркаси, на які ближче до кінця зими натягують плівку. Під таким укриттям щавель дає урожай на 12 - 15 днів раніше, ніж у відкритому грунті.