Як вчити говорити папуг.

Говорящий домашній папуга - справжня гордість свого господаря. Але не кожного папугу можна навчити розмовляти, хоча за своєю природою ці птахи дуже товариські. Часом інтелект правильно вихованого і навченого папуги не поступається інтелекту чотирирічну дитину. Людський голос здатний спровокувати папуг на розмови незалежно від того, звертається мова до птиці або люди просто про щось розмовляють між собою. Одні з найздібніших «балакунів» - це хвилясті папужки.
Інструкція
1
Навчанню людської мови найкраще піддаються папуги віком від одного місяця до півроку.
2
Популярне думку про те, що самку папугу неможливо навчити розмовляти помилково. Просто для самців процедура навчання мови проходить легше.
3
Вчити говорити папугу повинен один і той же людина, що проводить з ним досить-таки багато часу. Птах повинна повністю довіряти людині, обучающему її людської мови. Папуги сприймають краще високі голоси, тому їх вчити говорити виходить простіше у жінок і дітей.
4
Починати вчити говорити папугу краще тоді, коли пернатий улюбленець повністю звикне до свого вчителя і буде сідати до нього на руку без боязні.
5
При навчанні папугу людської мови, вчителю слід бути якомога лагідніше і доброжелательнее до птаха.
6
Папуга - птах дуже цікава. Тому, щоб вчити говорити його було простіше, з кімнати слід прибрати всі яскраві, відволікаючі увагу папугу, речі, і виключити вірогідність виникнення сторонніх звуків.
7
Вчити папугу говорити краще в один і той же час, переважно перед подачею ласощі.
8
Вчити птицю людської мови слід вранці та ввечері. Один урок не повинен тривати більше 10-15 хвилин. Але в певний день тижня тривалість заняття можна збільшити до півгодини.
9
Починати вчити папугу говорити слід з найпростіших і розповсюджених слів, що складаються всього з пари складів. Найпершим словом пернатого вихованця може стати його кличка, повна або скорочена. Чим коротше і легше для вимови слово, тим простіше буде папузі його запам'ятати і сказати.
10
Найперші слова папугу повинні мати у своєму складі голосні «о» або «а», приголосні «т», «р», «к», «п».
11
Слова та вирази, яким навчається папуга, завжди повинні вживатися до місця. Приміром, господар, виходячи з кімнати, повинен говорити «поки», а входячи в неї - «привіт».
12
Заняття з навчання папуги людським словами і виразами можна записати на диктофон. Але включати такі записи можна тільки тоді, коли вчитель перебуває разом з навченою птахом. Якщо це правило не дотримуватися, папуга розмовлятиме тільки на самоті.
13
Здатний папуга засвоює слова дуже швидко і вимовляє їх без помилок. Тому не варто говорити при питомце вирази, через які пізніше доведеться червоніти і вибачатися перед гостями або домочадцями.
14
Дізнатися, чи уважно папуга прислухається до людської мови легко: якщо птах відкриває рот, часто моргає, рухає головою і імітує звук, вона прислухається до розмови вчителя.
15
Найкраще папуга запам'ятовує фрази з яскравим емоційним забарвленням, наприклад, слова подиву, захоплення.
16
Людина, що задумав навчити папугу говорити, не повинен злитися і кричати на птицю. Йому необхідно набратися терпіння, твердо йти до своєї мети, і результат не змусить себе чекати.