Як дізнатися, чи є у мене туберкульоз.

Туберкульоз - хвороба досить небезпечна, щодня у світі від нього помирають тисячі людей. Однак дане захворювання піддається лікуванню, якщо його виявити на початковій стадії. Небезпека полягає в тому, що туберкульоз практично не виявляє себе перший час, тому при будь-яких змінах стану здоров'я слід звернутися до фахівця і пройти флюорографію.
Інструкція
1
На початковому етапі збудників захворювання недостатньо, щоб у людини виникли будь-які симптоми. Єдиним сигналом, що вказує на виниклу хвороба, є позитивний результат на туберкулінову пробу (реакція Манту). Як правило, в дитячому віці їх проводять щорічно.
2
Перші симптоми туберкульозу виражені дуже слабо. Багато хто може поставитися до них як до прояву застуди. Проте вже через 2-3 тижні після нездужання, підвищення температури, млявості, зниження апетиту, у людини з'являється сильний кашель. При цьому може відходити мокрота з прожилками крові. Однак кашлю в деяких випадках може і не виникнути. Якщо вищевказані симптоми не проходять протягом трьох-чотирьох тижнів необхідно звернутися до лікаря, щоб діагностувати захворювання.
3
Іноді туберкульоз проявляє себе більш виражено. Температура може підвищуватися до 38-39 градусів, спостерігається підвищене потовиділення, особливо вночі, лихоманка, сухий кашель, а також болі в області грудей і під однією або обома лопатками. Хвора людина відчуває втому, буває блідий, може страждати розладами травлення. Але іноді і в таких випадках люди не звертаються за допомогою до лікаря, посилаючись на грип або бронхіт.
4
Правда, при початковій стадії туберкульозу ознаки його, як правило, виражені не явно, що значною мірою ускладнює діагностику. Тому в якості міри профілактики дорослі люди повинні раз на рік проходити флюорографічне обстеження, а якщо були контакти з хворою людиною, то частіше. Потрібно уважно ставитись до стану всього здоров'я і при найменших підозрах на туберкульоз без зволікання звертатися до лікаря.