Як зшити намет своїми руками. Палатка своїми руками.

Палатку зовсім не обов'язково купувати в магазині. Любителі рукоділля можуть виготовити її самі. Зшити намет не представляє особливої складності. Найголовніше потім привести її в належний вигляд, щоб намет був непромокаючої і тримала форму.
Інструкція
1
Купіть прогумований перкаль або наметове полотно. Наметове полотно представляє собою лляну тканину, просочену спеціальним складом і забарвлену в зелений колір. Відміряйте потрібну довжину і ширину майбутньої намети.
2
Зробіть викрійку на папері. Намет повинна складатися з підлоги, дахи і чотирьох бічних частин. Причому одна частина (передня) представлятиме собою вхід, тому вимагає монтування блискавки.
3
Перенесіть викрійку на тканину і виріжте. Зшийте всі частини між собою і ушийте блискавку в одну з бічних частин. Обробіть зрізи.
4
Вага палатки залежить від щільності тканини. Пол і задня стінка повинні бути виконані з більш міцних тканин, або можна використовувати кілька шарів використаної матерії. Все полотнища з'єднуйте подвійним товстим швом або білизняним, щоб намет не протікала.
5
Коник підшийте тасьмою, попередньо виправши її, щоб вона не дала усадку. Між коником і тасьмою прокладете тонку конопляну мотузку, а за її кінці, зав'язані петлями, прикріпіть розтяжки. Місце скріплення петель закрийте спеціальної нашивкою.
6
На кінцях коника зробіть отвори для стійок, на яких буде кріпитися ваша палатка. Закріпіть прорізи металевими пістонами або обробіть суворими нитками. У задній стінці за бажанням зміцните отвір з рукавом для вентиляції намети. Біля входу зробіть застібається поріжок, який буде охороняти палатку від попадання всередину вологи та бруду.
7
Палатка повинна бути непромокаючої. Для цього покладіть тканину в 40-відсотковий розчин господарського мила. Дайте їй як слід просочитися. Опустіть просочену тканину в 20-відсотковий розчин мідного купоросу. Після того, як тканина просочиться, дістаньте її з розчину і ретельно просушіть.