Як спланувати город.

Спланувати город , який матиме найвищу продуктивність не складно, для цього важливо чітко спланувати свої дії і розподілити час, який ви можете відвести на виконання завдань з висадження, удобрення, догляду за рослинами та збору врожаю.
Інструкція
1
Спочатку необхідно вирішити, які матеріали та інструменти необхідні для виконання завдань, які культури, де і коли потрібно посадити.
2
Для отримання максимальної користі від город а, в процесі його планування виберіть для посадки ті культури, які ви і ваша сім'я зможуть спожити або роздати. Надлишки приведуть до втрати врожаю.
3
Оберіть місце для посадки культур, воно повинне добре освітлюватися, бути рівним, до нього повинна подаватися вода для поливу рослин. Також захистіть город сітчастим парканом, висотою від 1,7 до 2,6 м і захистіть його від вітру за допомогою ветролома.
4
В середньому, розміри звичайного сімейного город а складають 9х15м. Виходячи з цього, площа ділитися на 10 вузьких гряд (ділянок) довжиною 9 м і шириною 0,45 м, проходи між грядами необхідно зробити шириною 105 см.
5
Спланувати город допоможуть дані про те, коли закінчаться весняні заморозки і почнуться осінні, виходячи з цих даних, визначтеся з термінами висаджування рослин у відкритий грунт.
6
Сплануйте розташування різних культур. Для цього краще орієнтувати гряди з півночі на південь таким чином, щоб тіні переміщалися по мірі руху сонця зі сходу на захід.
7
Невисокі рослини від високорослих культур розміщуйте з південної сторони.
8
Для отримання однорідної продукції необхідно надати всім рослинам, що належить до одного виду, однакову кількість добрив і води, а також однаковий догляд і обробку.
9
Намагайтеся містити город чистим, без бур'янів. Для цього регулярно здійснюйте прополку окремих гряд.
10
Не слід вирощувати на одній гряді різні культури. Якщо необхідно виростити лише невелика кількість певної культури, в такому випадку краще зменшити довжину (розміри) гряди.
Власники дачних ділянок найчастіше висаджують не тільки декоративні рослини, але і садово-городні. Щоб виростити і отримати повноцінний урожай, потрібно чітко спланувати город на дачі.
Перед тим, як розбити город на своїй дачній ділянці, уважно і ретельно продумайте всі нюанси. У рослин є свої вимоги для росту і розвитку. У несприятливих умовах ні овочі, ні фрукти з ягодами добре рости не будуть.

Важливі фактори при виборі місця під город

Найважливішою умовою для планування городу є наявність сонця на даній ділянці протягом тривалого часу доби. В цьому випадку рослини будуть не тільки добре розвиватися, але і будуть видавати природний аромат. Крім того, це ж умова попереджає нагромадження в культурах нітратів. Затінені посадки не дають того результату, якого очікують дачники. У підсумку, приходить розчарування. Наступним важливим фактором, на який потрібно звернути увагу - це вітер. Причому, негативний вплив робить на рослини як постійний вітер, так і повна відсутність його. При постійному температура повітря знижуватиметься, і рослинам не вистачатиме тепла. Крім цього є ряд культур, у яких від сильних вітрів можуть облетіти квітки, і запліднення не буде, рівно, як і врожаю. Це вишня, черешня, агрус, огірки теж не люблять протягів. В безвітряному місці частіше розвиваються грибкові захворювання і з'являються шкідники. Близьке залягання ґрунтових вод негативно позначиться на зростанні плодових дерев і ягідних чагарників. Коріння рослин в цьому випадку будуть загнивати і, відповідно, це негативно позначиться на врожаї. Структура грунту і хімічний склад її теж важливі для рослин. На важких глинистих ґрунтах жодна культура добре рости не буде. Отже, якщо у вас саме такий ґрунт, її необхідно регулярно покращувати.

Складаємо план по розбивці грядок і саду

Щоб наочно представляти, як і де будуть розташовуватися ваші грядки, краще спочатку нанести їх на папір. До того ж потрібно враховувати, які рослини є хорошими сусідами, а які поряд краще не висаджувати. Також потрібно знати, які культури будуть хорошими попередниками для майбутніх посадок, а які краще не садити після конкретних овочів. Так, для ранньої білокачанної і цвітної капусти кращими попередниками будуть томати, цибулю на ріпку або картопля, для середньої та пізньої білокачанної капусти - томати, картопля або бобові (горох, квасоля, боби), а для перцю, баклажанів або томатів - огірки, рання білокачанна і цвітна капуста. Для лука на ріпку і севка - рання картопля, рання білоголова капуста, томати чи огірки, для часнику - рання білоголова капуста, томати чи огірки, для огірків - кольорова і рання білоголова капуста, а для моркви - ранні сорти капусти і картоплі, зелені культури , крім салата.Свеклу краще не садити після ранніх сортів капусти і картоплі, бобових і гарбузових культур. Картопля рекомендується саджати після гарбузових культур і капусти, а також після бобових, зелені культури, крім салату - після огірків і капусти.Плохо разом ростуть наступні культури: боби - цибуля, часник; горох - цибуля, часник, томат; капуста - петрушка; картопля - селера, соняшник; огірки - картопля; цибуля - квасоля, боби, горох; салат - морква, буряк; буряк - квасоля, картопля; томати - кріп, кольрабі; гарбуз - картопля; квасоля - цибуля, часник; часник - горох, капуста, фасоль.Плодовие дерева можна розташувати як по межах городу, так і в його середині. Звичайно, для другого варіанту краще придбавати сорти дерев на карликовій або напівкарликовій підщепі. Ягідні кущі теж мають свої вимоги до вирощування. Одні люблять місце вище, а інші добре ростуть і в більш низьких местах.Учітивая всі ці моменти, можна спланувати і створити город, який буде щорічно радувати вас приголомшливим урожаєм.