Як форматувати дискету.

Щоб відформатувати дискету , вам не доведеться читати купу літератури. Все, що ви повинні зробити - вставити дискету в дисковод гнучких дисків і виконати деякі маніпуляції з нею.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, дискета.
Інструкція
1
Купивши в магазині дискету , вам потрібно її відформатувати, перш ніж ви зможете записати на пристрій певну інформацію. Перед тим, як вставити дискету в дисковод, переконайтеся в тому, що віконце знаходиться у відкритому стані (в нижньому куті дискети). Якщо вікно закрите, просто відкрийте його і вставте пристрій в дисковод.
2
На момент першого відкриття дискети нічого не відбудеться. Вам необхідно виконати її форматування. Для цього вам необхідно виконати послідовність наступних дій. Запустіть з робочого столу папку «Мій комп'ютер». У вікні, ви побачите ярлик підключеного дисковода (за замовчуванням диск визначається системою, як «Диск 3,5 А»). Клікніть по ярлику пристрою читання гнучких дисків правою кнопкою мишки.
3
Відкриється меню диска А. Серед усіх варіантів можливих операцій, вам потрібно вибрати функцію форматування дискети (позначається, як «Форматувати»). У вікні задайте потрібні параметри для форматування і почніть процес.
4
Зазвичай форматування не займає багато часу (1-10 секунд). Після того, як дана операція буде завершена, ви зможете записувати на дискету потрібну інформацію. Головним мінусом дискет є той факт, що вони вкрай невместітельни і недовговічні при їх активному використанні.
Відформатувати жорсткий диск комп'ютера або його конкретні розділи можна масою способів. У більшості випадків можна навіть обійтися без установки додаткових програм. На жаль, деякі методи доступні тільки при наявності певних пристроїв.
Вам знадобиться
  • - Floppy-привід;
  • - дискета.
Інструкція
1
При роботі з порівняно старими комп'ютерами нерідко використовують Floppy- диск ети для завантаження DOS-режиму. Відкрийте меню «Мій комп'ютер» і знайдіть іконку встановленого Floppy-приводу. Вставте в нього будь-яку робочу диск ету. Клікніть правою кнопкою миші по іконці і виберіть пункт "Форматувати".
2
Встановіть галочку поруч з пунктом «Створення завантажувального диск а MS-DOS» і натисніть кнопку «Почати». Після завершення цього процесу ваша завантажувальна диск ета буде готова до роботи.
3
Коли виникла необхідність відформатувати розділ жорсткого диск а, вставте диск ету в Floppy-привід і включіть комп'ютер. Відкрийте меню BIOS, натиснувши потрібну функціональну клавішу, передбачену виробниками материнської плати комп'ютера. Виберіть меню Advanced Setup або Boot Options. Знайдіть пункт First Boot Device і встановіть для нього параметр Floppy. Це необхідно для запуску диск ети до входу в операційну систему.
4
Збережіть параметри меню BIOS і перезавантажте комп'ютер. Через деякий час запуститься програма, записана раніше на диск ету, і на екрані відобразиться вікно командного рядка. Введіть рядок format X: і натисніть клавішу Enter. В даному випадку X - це буква того розділу диск а, який буде відформатований. Якщо вам потрібно повністю видалити інформацію з жорсткого диск а, то виконайте команду format кілька разів, вказавши по черзі всі розділи вінчестера.
Зверніть увагу
Для доступу до командного рядка в DOS-режимі можна використовувати диски відновлення системи. Цей спосіб актуальний для комп'ютерів, в яких немає Floppy-приводу.
Корисна порада
Якщо вам необхідно змінити файлову систему диска після форматування, то введіть команду format C:/NTFS (FAT32).