Як полірувати меблі.

Перед тим як почати полірувати меблі, слід вибрати і обладнати всім необхідним місце для роботи. Найкраще полірування проводити на відкритому повітрі - на вулиці.
  1. Все тріщини в дереві слід закрити і відкрутити все ручки.
  2. Очищення поверхні для полірування. Якщо поверхня забруднена не сильно, можна скористатися оцтом. При більш глибокому забрудненні підійде розчинник. Після обробки меблі слід промити чистою водою і висушити.
  3. Зняття старої фарби. Луч¬шій метод видалення фарби - застосування хімічних речовин. Речовина наноситися спеціальною кистю відразу на поверхню меблів. Після того як фарба почне здуватися, можна приступати до зняття фарби зручним інструментом.
  4. Видалення старого лаку. Перш ніж полірувати меблі заново, необхідно видалити старий лак. Ефективним засобом є спеціально призначені розчинники. Речовина наноситься пензлем в усі пази і западини.
  5. Обробка меблів наждачним папером. Щоб позбутися нерівній поверхні, необхідно її вирівняти за допомогою наждачного паперу, проходячи по напрямку волокон. При цьому акуратно обходити тонкі деталі, скло і металеві елементи. Після цього поверхню потрібно відшліфувати дрібнозернистим папером, щоб повністю видалити всі шорсткості.
  6. Закриття пір в дереві. Обробка морилкою дає здуття дерева, тому потрібно заздалегідь закрити пори. Можна використовувати вже готовийпорозаполнітель, який втирається круговими рухами в поверхню, і дати висохнути.

Коли поверхня меблів буде готова, слід приступати до полірування. Для простих меблів ідеально підійде масло, лак і віск, а для дизайнерських меблів - лужна політура.

  1. Масло наносять зверху лаку. Натуральна оліфа (лляне масло) разом зі скипидаром є найпопулярнішим засобом, ефективно працює з твердими породами дерева, наприклад, з дубом. Масло необхідно втирати поки воно не перестане вбиратися.
  2. Лаки синтетичні, засновані на поліуретані, створюють на поверхні стійкий блискучий шар. Лак наноситься за допомогою пензля, повністю покриваючи всю поверхню, потім після висихання полірується тонкої шліфувальної папером.
  3. Воском слід покривати відразу всю поверхню дерева. Можна скористатися бджолиним воском. Його наносять товстим шаром на меблі і дають вис¬охнуть, після чого полірують до блиску.
  4. Шеллак.Работа з шеллачной політурою досить трудомістка, аполучаемая поліровка дуже не стійка. Однак тільки шелак дозволяє досягти красивого блиску. Перед покриттям лакам, потрібно переконатися, що поверхня дерева вже оброблена. Після нанесення шелаку і просушування поверхню протирається спиртом-денатуратом.