Як чистити новонародженому ніс.

Звичайно, коли народжується дитина, відразу виникає багато питань пов'язаних з доглядом за малюком - сповивання, купання, догляд за носом і стрижка нігтів. Молодим матусям ще з перших днів життя немовляти, поки ви перебуваєте в лікарні, показують, як правильно потрібно чистити носик. Цю процедуру потрібно робити обережно, щоб не пошкодити носик новонародженому, не менше двох разів на добу - вранці і ввечері. Якщо в носі велика кількість слизу - можливо частіше. І, зверніть увагу, не можна використовувати при чищенні носика ватяні палички.
Вам знадобиться
  • - Вата,
  • - соняшникова або вазелінове масло,
  • - піпетка,
  • - аспіратор,
  • - "Аквамаріс" або фізрозчин.
Інструкція
1
Якщо ви бачите, що в носику малюка насохлі скоринки, їх потрібно попередньо розмочити. Для цього вам знадобиться «Аквамаріс», фізрозчин, розбавлений навпіл з водою або звичайне материнське молоко. Закапати в носик новонародженому кілька крапель материнського молока або крапель з морською водою, почекати кілька хвилин, щоб розмокнули все скоринки в носі.
2
Після цього можна приступати до відсмоктуванню слизу за допомогою аспіратора. Аспіратор являє собою гумову грушу з м'яким силіконовим або гумовим наконечником, який потрібен для безпечного введення в дитячий ніс. Перед тим як ввести аспіратор, його потрібно стиснути, після цього ввести в одну ніздрю і відсмоктати слиз. Те ж саме виконати з другою ніздрею немовляти.
3
Після цього приступаємо до очищення носа за допомогою ватних джгутиків. Цей спосіб чистки носа потрібно використовувати щодня двічі на день. Звичайно, з першого разу виходити, можливо, не буде, але з часом ви будете проробляти це без особливих зусиль. Насамперед потрібно приготувати все необхідне - вата, соняшникова або вазелінове масло.
4
Скручуємо з вати щільні джгутики товщиною приблизно 3-4 мм, довжина їх повинна складати 5-6 см. І вкручуйте джгутик по своїй осі в носовій прохід на 2-3 см, то ж саме виконати з другим носовою проходом до тих пір, поки джгутики не виходитимуть абсолютно чистими.
Зверніть увагу
Позбавтеся в кімнаті малюка від килимів, найчастіше це може привести до алергічного нежиті.
Корисна порада
Якщо перед годуванням ви чуєте, що в носику у дитини утворилася слиз, обов'язково почистіть носик. Інакше йому буде важко дихати, а можливо він і зовсім відмовиться від грудей. Якщо у дитини нежить носик потрібно чистити набагато частіше.