Як вкласти дитину спати в 2 роки.

Будь-який батько на своєму досвіді знає, як складно вкласти дитини спати. Особливо проблема засинання актуальна для дворічних карапузів, адже вони знаходяться у віці постійного і активного дослідження навколишнього світу. А легко перемикатися на сон буває складно через незрілість дитячої нервової системи. Ось тут мудрі дорослі і можуть допомогти своїм непосидам!
Інструкція
1
Головне правило - дотримуйтеся режиму дня. Якщо ви будете укладати малюка завжди в одні і ті ж години, у нього сформується міцна звичка, і до потрібного часу, швидше за все, малюк сам попроситься спати.
2
Обов'язково надайте дитині можливість активно рухатися днем. Стомившись, малюк з більшою ймовірністю засне без зайвих проблем, причому як під час денного відпочинку, так і ввечері.
3
Краще, якщо після вечері ігри будуть спокійними. Нехай малюк пограє один, або ви разом погортаєте книжку - вибирайте самі. Якщо дозволяє погода - можна вийти на вечірню прогулянку всією родиною.
4
Намагайтеся готувати на вечерю легкі страви, щоб не перевантажити дитячу травну систему на ніч. Запропонуйте синові чи доньці овочеві страви, сирники або запіканку, омлет, кисломолочні напої, йогурти.
5
Слідкуйте, щоб в кімнаті було темно, тихо і прохолодно. Саме така обстановка найкраще сприяє швидкому засипанню і якісному відпочинку. Обов'язково провітрюйте приміщення, в якому спить малюк. Чи не кутайте дитини - якщо йому буде жарко, сон буде неспокійним.
6
Добре, якщо дитини укладає спати завжди один і той же чоловік. Можна придумати спокійний і приємний ритуал відходу до сну. Наприклад, крихітка п'є кефір, потім чистить зуби (як вміє чи з маминою допомогою), потім бажає близьким добраніч (зазвичай діти в два роки справляються з цим завданням), цілує батьків і відправляється в ліжко (можна з улюбленою іграшкою). Зрозуміло, ви вільні придумати й інші варіанти. Спочатку доведеться нагадувати дитині послідовність дій, але потім малюк буде справлятися і сам.
7
Якщо дитина ліг в ліжко в належний час, але заснути у нього все ж не виходить, домовтеся, що він просто тихо полежить. Не дозволяйте йому виходити з ліжка. Цілком можливо, що через півгодини прийде довгоочікуваний сон.