Як побудувати паралелепіпед.

Паралелепіпед є шестигранною тривимірної фігурою, у якій попарно паралельні протилежні грані. При цьому будь-яка його грань являє собою паралелограм. Противолежащие грані фігури дорівнюють за площею, як і противолежащие внутрішні кути. Побудувати паралелепіпед можна за допомогою звичайної і трикутної лінійки. Суть побудов полягає в паралельному проведенні всіх ліній геометричної фігури.
Вам знадобиться
  • Звичайна і трикутна лінійка
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу і проведіть на ньому відрізок прямої, рівний одному ребру паралелепіпеда. Це буде перше ребро а.
2
Якщо вам потрібно побудувати будь паралелепіпед, встановіть лінійку під будь-яким гострим кутом до ребра а. Якщо ж паралелепіпед повинен бути прямокутним, за допомогою трикутної лінійки поставте звичайну лінійку точно перпендикулярно до першого ребра. Для цього вирівняйте по ребру а одну зі сторін трикутника, лінійку же помістіть вздовж перпендикуляра трикутника. Проведіть друге ребро b.
3
Паралельно другого ребру побудуйте протилежне ребро з тієї ж довжини. З'єднайте прямою лінією вільні вершини ребер с і b - таким чином вийде ребро d, паралельне і рівне першому. Побудована перша грань паралелепіпеда, що є його основою. Всі з'єднання ребер позначте точками А, В, С і D - це будуть вершини фігури.
4
З вершини А підніміть перпендикуляр потрібної вам висоти. Даний відрізок становитиме третину ребро е паралелепіпеда.
5
Аналогічно з решти трьох вершин проведіть ребра f, g, h тієї ж довжини, що і відрізок е. Позначте закінчення всіх ребер, як вершини паралелепіпеда буквами E, F, G, H.
6
Починаючи з вершини Е побудуйте грань паралелепіпеда паралельно грані АВСD. Її побудова виконайте аналогічно першій грані. Паралелепіпед АВСDEFGH побудований.