Як чистити мельхіорові ложки. Як чистити ложки.

Столові прибори з мельхіору з часом втрачають свій «парадний» зовнішній вигляд, темніючи і вкриваючись коричнюватим нальотом. Як чистити мельхіорові ложки, вилки і ножі, щоб повернути їм первісний срібний блиск?
Вам знадобиться
  • велика каструля або емальовані таз
  • фольга
  • харчова сода
  • кухонна сіль
Інструкція
1
Спочатку як слід помийте мельхіор в теплій воді з звичайним миючим засобом для посуду, щоб позбутися від поверхневої бруду або жиру. Не варто дуже старатися, відтираючи потемніння жорсткою губкою - ви можете подряпати покриття. З цієї ж причини не треба використовувати для чистки мельхіору порошок соди, зубний порошок і інші абразивні засоби.
2
Візьміть велику каструлю або емальований таз покладіть на дно лист фольги і розмістіть на ньому мельхіорові ложки або інші прилади з мельхіору. Залийте мельхіор гарячою водою і додайте харчову соду і сіль (приблизно по дві столові ложки).
3
Поставте каструлю з содово-соляним розчином на повільний вогонь і «варіть» ваші столові прилади на протязі п'ятнадцяти-двадцяти хвилин. Вода не обов'язково повинна кипіти - достатньо, щоб вона просто залишалася дуже гарячою.
4
Дайте воді трохи охолонути - і витягніть звідти посвітлілі, сяючі мельхіорові ложки та виделки. Як випливає вимийте їх, щоб позбутися слідів соди і солі і витріть м'яким рушником. Ваші столові прилади тепер виглядають як новенькі!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Wj6q3-NtipU
Зверніть увагу
Цей метод очищення мельхіору краще не використовувати для позолочених ложок з мельхіору - якщо шар позолоти тонкий, він може пошкодитися. Також не варто кип'ятити з содою і сіллю вироби з чорнінням - ви можете випадково «відмити» і ті місця, які повинні залишатися темними, тим самим зіпсувавши річ.
Корисна порада
Якщо мельхіорові прилади трохи потьмяніли і не справляють враження забруднених - освітлити ложки та виделки можна і простішим способом. Просто залиште їх на ніч у воді, в якій варилися яйця або картопля - і до ранку мельхіор стане світлим і сяючим.