Як впоратися з сонливістю.

Нерідко прямо на роботі нас долає сонливість, особливо вранці і після обідньої перерви. Повіки закриваються, і ніяким зусиллям волі не вдається повернути їх у вихідне положення. В голові туман, в руках і ногах зрадницька слабкість, а попереду ще стільки роботи. Існує кілька перевірених прийомів, здатних розігнати сон.
Інструкція
1
Натуральна кава. Старий, як світ, випробуваний і надійний спосіб. Однак допоможе тільки свіжозаварений напій, ніяких розігріванні в каструльці або кавнику. Чи не зробить очікуваного ефекту і розчинна кава (ну, хіба що ви підбадьоритеся на час, поки наводите його в чашці). З кавою головне - не перестаратися, інакше замість сонливості отримаєте порушення серцевого ритму і невротичний збудження. Чи не супроводжуйте кавування поїданням тістечок і булочок, повний шлунок тільки посилить сонне состояніе.Еслі кави вам протипоказаний, можна замінити його екстрактом женьшеню або лимонника китайського (20 крапель на 1 ст. Ложку води).
2
Фізичні вправи. Добре, якщо у вашій організації проводиться виробнича гімнастика. Якщо такої практики немає, організуйте її для себе самі (хоча б в моменти нападів сонливості). Не обов'язково високо стрибати і далеко бігати. Можна просто кілька разів присісти і зробити повороти тулубом. Якщо і це в силу якихось причин неможливо, спробуйте наступне: не встаючи зі стільця, помасажуйте долоні, щоб вони стали м'якими і теплими, а потім протягом 2-3-х хвилин круговими рухами потріть вуха, щоки, маківку. Корисно зробити масаж передпліч і так званої холки - область 7-го шийного хребця. Провівши ці нехитрі вправи, ви відразу відчуєте результат - думки прийдуть в порядок, а сонливість як рукою зніме.
3
Свіже повітря. Вийдіть ненадовго на вулицю (балкон, лоджію). Особливо ефективний у боротьбі з сонливістю морозне повітря. Зробіть декілька глибоких вдихів. Кисень, проникнувши в кожну клітинку вашого організму, підбадьорить вас і прожене сон.
4
Зміна діяльності. Відкладіть на час монотонну роботу і займіться активною. Відштовхуйтеся від специфіки вашої роботи. Якщо ви сидите за комп'ютером, підніміться і запропонуйте шефу чи колегам сходити за кореспонденцією, прогулятися в сусідній відділ за звітами, поритися в шафі в пошуках потрібних паперів і т.д. Частіше вставайте, ходіть, міняйте положення тіла.
5
Ефірні масла. Якщо умови дозволяють (у вас свій кабінет або колеги не проти), можете капнути 2-3 краплі лавандового, жасминового, лимонного або грейпфрутового натурального масла на ватний диск, покласти його неподалік і вдихати пари. Бажано, щоб диск не був видний оточуючим.
6
Сон. Так-так, найкращий спосіб боротьби з сонливістю - поспати. Якщо є хоча б найменша можливість подрімати, зробіть це. Навіть короткочасний сон допоможе підбадьоритися і прийти в себе.
Корисна порада
Дайте собі можливість висипатися в належний час. Якщо ваш нічний сон порушений, розберіться в причинах і усуньте їх. І тоді днем не доведеться боротися з сонливістю.
Людський організм влаштований так, що йому періодично необхідний відпочинок. Постійні фізичні і нервові навантаження, а також деякі захворювання, можуть викликати постійну слабкість, сонливість і навіть спровокувати розвиток інших захворювань, вилікувати які буде досить складно. Такий стан - сигнал організму про необхідність прийняття дієвих і невідкладних заходів.

Причини постійної слабкості і сонливості

Коли вам починає весь час хитається спати і з'являється перманентне відчуття втоми, яке не проходить, навіть коли ви вранці піднімаєтеся з ліжка, це серйозний привід для занепокоєння. Іноді такий стан, їли воно спостерігається навесні, викликано банальним авітамінозом, і щоб впоратися з ним, досить переглянути свій раціон і включити в нього більше фруктів і овочів, ерготропних продуктів, що прискорюють обмін речовин, а також вітамінні комплекси.Но стан занепаду сил і сонливості , поряд з поганим настроєм і навіть депресіями, вітамінами не виправити. Цей стан може спровокувати неправильний спосіб життя і відсутність всякого режиму, коли ви їсте, прокидаєтеся і лягайте спати в різний час, до того ж хронічно недосипаєте. В результаті навіть улюблена робота, якою ви віддавали всі сили і час, може стати тягарем і викликати отвращеніе.Кроме того, слабкість і сонливість можуть стати наслідком близького нервового зриву, коли ви сильно переживаєте про щось, не дозволяючи мозку відпочити і розслабитися. Занадто великі зобов'язання, взяті на себе, також можуть стати причиною постійних переживань і стресів.

Як повернути душі радість, а тілу бадьорість

Аюрведа, індійська система оздоровлення душі і тіла, життєву енергію людини ставить у пряму залежність, в тому числі, і від того, чим він харчується. Не довіряти індійським мудрецям немає приводу. Тому спробуйте включити в свій раціон овочі та фрукти, які вирощені в природних умовах і наповнені енергією сонця. Коренеплоди, крім моркви і буряка, Аюрведа часто є не рекомендує. Якщо не можете відмовитися зовсім, хоча б скоротіть на час вживання м'яса, риби, яєць.
Почніть бігати вранці або ходите в басейн - фізичні навантаження принесуть вам задоволення і дадуть заряд енергії.
Перегляньте свій режим. Візьміть за правило прокидатися і лягати в ліжко, а також снідати, обідати і вечеряти в один і той же час. В вечерю, який повинен бути раннім, не наїдатися, щоб організм не витрачав енергію на перетравлення їжі, замість того, щоб повноцінно відпочивати.
Чи не просиджувати вихідні перед телевізором. Поїдьте в якесь невеличке подорож, змініть оточення і обстановку, це найкращий відпочинок.
Відпочивати, до речі, теж треба навчитися. Частіше бувайте на сонці і на свіжому повітрі, гуляйте в парках і виїжджайте на природу, це також дозволить вам зарядитися енергетично і заспокоїтися душою. Навчіться планувати свої справи і не звалювати на себе непідйомні завдання. Не завадить, і якщо ви навчитеся переживати неприємності по мірі їх надходження і не страждати про те, що вже залишилося в минулому.