Як зшити кімоно-халат. зшити халат кімоно.

Колись закрита для європейців Японія поступово не тільки інтегрувалася в загальносвітову культуру, а й сама стала її частиною. Ми милуємося і використовуємо прекрасний японський фарфор, любимо відвідувати ресторани і замовляти в них страви японської кухні. А вдома багато з нас носять красиві і дуже зручні халати традиційного японського фасону «кімоно». Зшити кімоно -халат можна і самій, це абсолютно не складно. Якщо ви хочете пошити банний халат, виберіть махрову тканину, якщо домашній - то шовк або атлас.
Вам знадобиться
 • Для халата довжиною 120 см:
 • Тканина - 3,2 м шириною 90 см
 • Для халата довжиною 80 см:
 • Тканина - 2,4 м шириною 90 см
Інструкція
1
Намалюйте викрійку по зазначених розмірах на папері. Вам необхідно викреслити деталі: спинка, полички - 2 деталі, рукава - 2 деталі. Для обробки поличок і горловини викроюється 2 деталі планки по частковій нитки. Не забудьте врахувати припуски на шви по 1,5 см з усіх боків. Викрійку розкладіть на тканині і викроїте по ній всі необхідні деталі. Із залишків тканини викроїте пояс необхідної довжини, одну деталь шириною 7 см.
2
Стачайте плечові шви, починаючи від горловини, обробіть краю і заутюжьте їх в різні боки. Обробіть низ рукавів - підігніть їх на 4 см і прострочіть. Прітачать рукава до плечових зрізах.
3
Стачайте шви рукавів і бокові шви халата- кімоно. Обробіть «зигзагом» шви і добре отутюжьте їх. Поділ халата підігніть на 4 см і обробіть його так само, як і низ рукавів.
4
Планку зшийте по задньому шву, шов проутюжьте. Прикладіть її до полички лицьовими сторонами всередину і приметайте до неї, починаючи від вирізу горловини на спинці в обидві сторони. Пристрочите планку по всій довжині, відверніть її на лицьову сторону. Відпрасуйте шов. Підігніть НЕ пришитий край планки, загнув його всередину на 1, 5 см. Відпрасуйте шов і приметайте нижній край планки до полички і горловині, прострочите шов по лицьовій стороні халата.
5
Пояс складіть навпіл всередину лицьовою стороною тканини, зшийте і виверніть його, пропрасуйте і відстрочити з двох сторін, загорнувши всередину кінці. Відпрасуйте пояс.
Зверніть увагу
Халат-кімоно по лінії талії неотрезной, він просторий і довгий. Рукава довжиною три чверті, широкі і зручні. За пропонованою викрійці ви можете зшити халат для себе і для чоловіка. Вам буде потрібно: • тканину (бавовна, вельвет, атлас, шовк): при ширині 1,50 м - 2,40 м, при ширині 0,90 м - близько 4 м; • коса бейка шириною 10 см і довжиною 3,30 м.
Корисна порада
Для створення цієї моделі вам знадобитися тканину шириною 90 см і 3,20 м (для халата довжиною 120 см) або ж 2,40 м (для халата довжиною 80 см). Для атласною моделі - 4 м мережива, для моделі з ситцю - відріз темної однотонної тканини шириною 90 см і довжиною 0,5 м. Тепер треба намалювати викрійку. Кімоно складається з таких деталей: спинка, дві полички, два рукави, планка для обробки зрізів поличок і вирізу горловини спинки, а також пояс.
Кімоно в перекладі з японського "одяг", яку в Японії носять всі: і чоловіки, і жінки, і діти. Для пошиття кімоно виробляють спеціальну тканину, її спочатку розкроюють на кілька прямокутників і тільки потім зшивають. Якщо створювати кімоно традиційним способом, то вишивати візерунки на ньому потрібно вручну, дотримуючись певних правил.
Вам знадобиться
 • - відріз шовку або атласу з східним візерунком шириною близько 110 см і довжиною близько 4,5 м
 • - нитки та голки
 • - швейна машинка
 • - ножиці
 • - кравецькі метр
 • - олівець або крейда
 • - лінійка
Інструкція
1
Цю викрійку можна викреслити прямо на тканині, тільки подбайте про досить широкою і рівній поверхні для розкрою. До довжині вироби додайте п'ять сантиметрів на подгибку низу, решта припуски на шви вже враховані в викрійці. Горловину не вирізане, поки не зшиєте спинку по середньому шву. Обробіть всі зрізи оверлоком або зигзагом, щоб тканина не сипалася.
2
Дві частини спинки зшийте і виріжте горловину, залиште припуски на шви. Пришийте надставки поличок до поличках. Спинку і полички з'єднайте по плечових швах від плеча до горловини. Складіть рукава навпіл по пунктирною лінії згину і прошийте від плеча до зап'ястя, щоб в результаті вийшли дві труби.Совместіте середину рукава з плечовим швом. Рукав кімоно пришивається трьома способами: можна пришити рукав повністю по всій ширині, можна пришити тільки верхню частину і зашити що залишилася, а можна пришити верх і низ залишити відкритим, що робиться найчастіше.
3
Прошийте бокові шви від шва ушивання рукава до низу кімоно. Надіньте кімоно, вирівняйте середину спинки і плечові шви, запахніте кімоно. На поличках загніть трикутники від горловини до того місця, де буде розташовуватися комір. Заколіть загин булавками, зніміть кімоно і відріжте зайву тканину.
4
Три частини коміра зшийте в одну довгу смугу, складіть уздовж навпіл, зшийте, виверніть наявності і пропрасуйте праскою. У вас вийде довга стрічка приблизно 5 см шириною. Поєднайте середину коміра з серединою спинки і пришити комір в обидві сторони від цієї середини до низу кімоно.Подшейте краю рукавів і низу кімоно. Комір часто шиють не до низу вироби, а до пояса, де і ховають його кінці. Іноді від талії вшивають трикутні деталі, що збільшують ширину кімоно.
5
Традиційно в Японії під верхнє кімоно надягали ще одне, але тепер вниз пов'язують білий шарфик і нижню спідницю. Пояси, якими підв'язується кімоно, - це окрема історія і практично ціла наука! Якщо ви не збираєтеся в своєму власноруч пошитому кімоно брати участь в конкурсі японського костюма, то підв'яжіть кімоно шовковим пояском з тієї ж тканини або з контрастною, в тон візерунку на кімоно.