Як зшити дорожню сумку.

Подорожі та поїздки - це завжди нові враження, нові знайомства та нові знання. Зазвичай люди очікують отримати максимум позитивних емоцій від подорожі, і одним з важливих факторів у даному випадку стає ваш персональний комфорт в поїздці. Всі люди беруть із собою в дорогу масу речей, і відчувати себе комфортно в дорозі неможливо, якщо у вас немає зручної дорожньої сумки. Сумку можна як придбати в магазині, так і виготовити самостійно. Перевага саморобної дорожньої сумки - в її універсальності: в будь-який момент ви зможете перетворити її в килимок для сидіння, який допоможе вам і на пляжі, і в поході.
Інструкція
1
Візьміть щільну, міцну і водонепроникну тканину, поролон товщиною 0,5 см, і блискавки 30-40 см в довжину. Заздалегідь продумайте розміри вашої сумки і расчертите її викрійку на папері. Ширина сумки в розгорнутому вигляді не повинна бути менше 50-60 см, і відповідно до цієї міркою малюйте розгортку.
2
В розгортці буде дві деталі - внутрішня прокладка і зовнішня тканина, до якої ви пришиєте все застібки, кишені, клапани та лямки. Заготовте для клапанів довгі ремені.
3
Викроюйте деталі Кравецьким крейдою і ножицями, роблячи припуск на шви в 1 см. Поролоновий подклад викроюйте без припуску на шви. Розкроївши деталі, пришийте блискавки, попередньо розкривши їх і поклавши блискавки замком вниз.
4
Зміцніть нижні краї блискавки шматочками шкіри, а вздовж верхнього краю сумки пришийте петлі з міцної широкої тасьми. Візьміть ремінь з пряжкою і пропустіть його через ці петлі. Затягніть ремінь.
5
Викроїте з тієї ж тканини кишеню для рюкзака - у кишені повинен бути клапан з двох деталей. Зшийте деталі клапана разом і відстрочити двічі по краю, зафіксувавши їх. Зробіть на клапані застібку з кнопок або гудзиків.
6
Після того, як ви нашьете на зовнішню частину сумки всі деталі, клапани, застібки, пристрочите поролоновий подклад до її внутрішній стороні. Зробіть подвійну або потрійну строчку на відстані 1 см від краю.
7
Навпаки клапана не зшивайте подклад з зовнішньою стороною - через нього виверніть рюкзак на зовнішню сторону, а потім загніть всередину незшитий край і приметайте вручну, а потім прокладете строчку на машинці. Між зовнішньою тканиною і підкладів з поролону вкладіть додатковий утеплювач із синтепону.
8
Повністю зібравши сумку, покладіть на неї мокру тканину і отпарьте гарячою праскою. Бічні ремені сумки зробіть з щільної тканини або тасьми, складеної і простроченої в кілька разів.