Як привчити дитину до твердої їжі. Як дитини привчити до твердої їжі.

В дитинстві харчування дитини складає виключно молоко. Причому краще всього, якщо це буде материнське молоко. В цей період воно необхідне для підтримки дитячого імунітету. Але по мірі росту дитини рідкої їжі йому починає не вистачати. Спочатку для малюка потрібно прикорм у вигляді різних пюре, а потім відбувається поступовий перехід до твердих продуктів. Але як це зробити правильно, щоб не травмувати ще не зміцнілий дитячий організм, його травну та інші системи. Як грамотно привчити дитину до твердої їжі?
Інструкція
1
Перш, ніж переходити до твердих продуктів, слід привчити дитину до всіляких пюре. Ні в якому разі не допускайте різкого переходу від молока до твердих продуктів харчування. Це може спровокувати, наприклад, нетравлення.
2
Будь-які зміни способу життя, зокрема і зміна харчування, вимагають поступовості. Ні в якому разі не практикуйте перехід на тверду їжу за один день чи навіть за тиждень. Це повністю порушить роботу всіх внутрішніх органів дитини і може привести до серйозних розладів і захворювань.
3
Тверду їжу починайте вводити в раціон дитини потроху. Наприклад, в обід можна поряд з пюре дати дитині шматочок твердої їжі. Потім ще трохи на вечерю. А ось меню на сніданок поки краще не чіпати. Його слід змінювати в останню чергу, тому що після сну всі органи дитини працюють ще не в повну силу.
4
З кожним днем змінюйте співвідношення твердої і рідкої їжі дитини в сторону збільшення першою. Це допоможе забезпечити безболісний перехід на тверді продукти.
5
Не перевантажуйте дитячий організм. При переході до твердих продуктів постарайтеся не перестаратися. Пам'ятайте, дитині, як і дорослій людині, потрібні розвантажувальні дні. Не змушуйте працювати на межі можливостей його ще молоді органи. Все має йти на користь, але не через силу.
6
Не забувайте про вітаміни. Будь-яка їжа дитини повинна бути корисною, містити необхідні для його росту і розвитку вітаміни і мінеральні речовини.
7
Незайвим буде, якщо ви в перервах між їжею будете давати малюкові яблучко, моркву і т.д. Це не тільки допоможе привчити дитину до твердої їжі, а й стимулюватиме його жувальний рефлекс, а також допоможе в прорізуванні зубів.
8
Якщо в комплексі поєднувати всі рекомендації і не забувати про ті речовини, які можуть викликати у маленької дитини алергію, і не захоплюватися продуктами, їх що містять, то привчити дитину до твердої їжі вийде досить швидко і без проблем з травленням.