Як зробити насос.

Водяний насос - це дуже корисна річ, особливо для садівників. Кинув його в криницю, підключив до розетки і можна забезпечити водою весь садову ділянку. Але як бути, якщо до дачного ділянці не підведена електрика? Звичайно, можна придбати бензинову мотопомпу і позбавити себе від виснажливої біганини з відрами по ділянці, від колодязя до грядки. Але, можна скористатися і ручним насосом, який при необхідності нескладно виготовити самому.

Вам знадобиться

Гальмівна камера, мідні трубки, кульки, автомобільна камера, епоксидний клей.

Інструкція
1

Візьміть непотрібну гальмівну камеру від вантажного автомобіля з пневматичними гальмами і розберіть її. Заглушите всі отвори, крім отвору під шток (це буде верхня частина). У нижній частині камери зробіть два отвори під клапани.

2

Далі, візьміть невеликий відрізок товстостінної мідної або латунної трубки. Підберіть металева кулька трохи більшого діаметру, ніж внутрішній діаметр трубки. Розсвердлити трубку приблизно на половину її довжини, свердлом більшого діаметра ніж кульку. Помістіть кулька в трубку і зверху, поперек отвору, припаяйте відрізок дроту. Це буде впускний клапан. При всмоктуванні, тиск знизу буде піднімати кульку і отвір відкриється. При тиску зверху, кулька закриє отвір, а напаяними зверху дріт не дасть кульці вискочити з трубки.

3

Зробіть випускний клапан подібно впускного, але між кулькою і напаяв дротом помістіть пружину. Він буде стояти догори ногами, а пружина буде притискати кульку до отвору, тиск зверху змусить пружину стискатися і клапан відкриється. Вставте клапани в отвори, посадивши їх на епоксидний клей.

4

Потім, візьміть шматок автомобільної камери і вирежте з неї коло (це буде мембрана) по діаметру гальмівної камери. В середині цього кола зробіть отвір і приклейте до нього дві шайби з обох сторін. У ці шайба вставте шток (штир з різьбленням на кінці) і затягніть його гайками.

5

Сам коло приклейте до нижньої частини гальмівної камери. З'єднайте верхню частину гальмової камери з нижньої, пропустивши шток в отвір зверху. До штоку зробіть ручку для зручності.