Як привчити до овочів дитини.

Овочі - один з найбільш цінних джерел отримання величезної кількості вітамінів і цінних речовин для розвитку та нормального функціонування організму. Саме тому для дитини овочі особливо необхідні. Однак вводити їх в дитячий раціон треба правильно. Для того щоб привчити до овочам дитини , не потрібно в один день все меню робити овочевим. Маленьким дітям овочі повинні вводитися в їжу поступово, спочатку у формі пюре, а потім їх можна додавати в меню дитини в сирому або відварному вигляді. Отже, вводимо овочі в дитячий раціон.
Інструкція
1
Запропонуйте дитині як прикорм овочеве пюре. Обов'язково чергуйте його з фруктовим. Пам'ятайте, що у фруктах також міститься безліч корисних речовин, і не можна підміняти фрукти овочам і і навпаки. Для повноцінного функціонування дитячого організму необхідно і те, і інше.
2
Після того як дитина вже може вживати в їжу тверді продукти, включайте в його раціон різні овочі. Однак не перестарайтеся, інакше вони можуть сильно розслабити дитячий стілець.
3
Пам'ятайте, дитина буде більш охоче їсти овочі, якщо їх смачно приготувати. Експериментуйте зі всілякими салатами із сирих та варених овочів. Тільки не з'єднуйте не поєднувані продукти, інакше ефект від овочів може бути непередбачуваний, і на користь це явно не піде.
4
Багато дітей не люблять овочеві страви і всіляко їм чинять опір. Намагайтеся не годувати дитини овочам і через силу. Краще спробуйте запропонувати овочеву альтернативу. Ті овочі, які дитині припадуть до смаку, змішайте з не найулюбленішими овочам і. Тоді смак останніх не буде сильно відчуватися для дитини .
5
Зробіть овочі невід'ємною частиною дитячого раціону. Не має значення, будуть вони основною стравою або входити до складу іншої страви дополненіем.Такім чином, навіть не доведеться привчати дитини до овочам, якщо вони з самого раннього дитинства будуть становити більшу частина його раціону. Він буде сприймати їх як невід'ємну частину повноцінного харчування.
Овочі є незамінним джерелом вітамінів, мікроелементів і мінералів для нашого організму. Цей продукт повинен бути присутнім в раціоні дитини кожен день. Однак найчастіше батьки стикаються з проблемою відмови малюків від овочевих супів і гарнірів.
Інструкція
1
Не проявляйте завзятості і не змушуйте малюка їсти овочі насильно. Подавайте йому те чи інше блюдо ненав'язливо, намагайтеся розпалити його цікавість красивим оформленням і особливою сервіровкою. Маленьким дітям можна викласти з шматочків овочів їх улюбленого казкового героя або тварина, а хлопцям постарше зробити оригінальний салат за допомогою спеціальних ножів незвичайної форми.
2
Дуже часто діти відмовляються від варених овочів, тому запропонуйте малюкові погризти сиру моркву, шматочки свіжого огірка, помідора або солодкого перцю. Ці ласощі завжди тримайте під рукою, щоб дитина без проблем міг його дістати. Так ви поступово привчите «нехочуху» до смаку продуктів, від яких він раніше відвертався.
3
Існує простий овочевий десерт, що викликає інтерес практично у всіх малюків. Очистіть кілька середніх морквин і опустіть їх в каструлю з холодною водою. Поставте посуд на плиту і дочекайтеся закипання. Після того як вода закипіла - додайте в неї 2-3 ст. ложки цукру. Варіть овочі до повної готовності. Така солодка морква обов'язково сподобатися вашим дітям.
4
Влітку частіше вивозите дитини на дачу або в село. Тут він зможе побачити як ростуть овочі, навчиться доглядати за ними і неодмінно захоче спробувати те, що виростив самостійно. До того ж власні овочі набагато корисніші за ті, що продаються в магазині.
5
Заохочуйте вашого малюка, якщо він з'їв порцію овочевого страви або супу, спробував незнайомий йому раніше овоч. Нагорода може бути як словесної, так і речової (наприклад, маленький іграшковий зайчик, який любить капусту і моркву).
6
Ніколи не примушуйте дітей є те, від чого вони категорично відмовляються. Це може закріпити негативну реакцію на супи та овочеві страви взагалі. Пам'ятайте, що з часом харчові пристрасті людей змінюються. Пропонуйте дитині овочі регулярно, але не наполегливо - тільки тоді ваші старання увінчаються успіхом.