Як привчити до дисципліни.

«Який недисциплінований дитина!» - Часто такі слова можна почути в школі чи дитячому садку, а, може бути, навіть на вулиці на адресу хуліганистого і задиристого малюка. І що з цим робити батькам? Як привчити дитину до дисципліні? І що взагалі таке дисципліна?
Інструкція
1
В першу чергу, не плутайте дисципліну і муштру. Дисципліна - це здатність людини правильно організовувати свій час в сукупності з умінням слідувати нормам суспільної поведінки. Саме цьому і потрібно навчити дитину. Як же цього домогтися?
2
Постарайтеся мотивувати дитину до дисциплінованого поведінки. Тільки не варто зацікавлювати його матеріальними благами. Мотивація повинна бути внутрішньою, а не зовнішньою. Навіть найменшій дитині не все одно, як він виглядає перед оточуючими. Таким чином, спробуйте зіграти на його репутації. Поясніть, що про нього у його однолітків, вчителів, вихователів та інших людей складатиметься не дуже хорошу думку, якщо він буде погано поводитися.
3
Більш того, доведіть до розуміння дитини, наскільки погано не вміти розпоряджатися власним часом і нехтувати часом інших. Наприклад, деякі люди запізнення приймають за образу. Наведіть малюкові приклади важливості свого і чужого часу.
4
Однак майте на увазі, що багато дітей бувають недисциплінованими не через їх неуважності або простий навіженої характеру. Іноді погану поведінку дитини або постійні запізнення - це його спроба привернути до себе увагу. Приміром, на уроках дитина може погано себе вести і проявляти таким чином недисциплінованість через нестачу уваги з боку вчителя або однокласників. В цьому випадку поясніть дитині, коли і як можна проявляти себе перед оточуючими, щоб це не сприймалося як хуліганство.
5
Недисциплінованість в плані повільності і всіляких запізнень може також виходити з невміння розраховувати час в дитячому віці. Постарайтеся перед відповідальним походом куди-небудь сісти і прорахувати разом з дитиною, скільки часу буде потрібно на дорогу і збори. Малюк повинен зрозуміти, чому потрібно вийти, наприклад, за годину, а не за півгодини або 15 хвилин.
6
Нарешті, причиною недисциплінованості, пов'язаної з повільністю, може бути недолік сил і енергії у дитини. Якщо ви бачите нездужання, втома, млявість дитини, зверніться до лікаря. Можливо, причина в авітамінозі. Лікар огляне дитину і порадить, як відновити його фізичну активність.
7
У чому б не була причина недисциплінованості дитини, і в якій би формі вона не виявлялася, постарайтеся приділяти дитині більше уваги. Спілкуйтеся з ним на всі доступні теми. Нехай він з малих років пізнає загальноприйняті норми поведінки, тоді привчити дитину до дисципліни буде не складно. Він буде вбирати в себе дисципліну поведінки, просто дивлячись на своїх батьків і спілкуючись з оточуючими.
Дисципліна піддається тренуванню, як і мищци. Її можна виробити в будь-якому віці у кожної людини. Методи тренування дисципліни можуть бути як внутрішні, так і зовнішні.
Вам знадобиться
  • Блокнот, ручка, таймер.
Інструкція
1
Заведіть блокнот, в який ви будете записувати свої плани на кожен день. На першій сторінці запишіть свої цілі. Що ви хочете робити, але у вас не виходить через лінь, брак часу і будь-який інший реальної причини. Наприклад, ви хочете навчитися танцювати, прочитати все зібрання творів Л.Н. Толстого і купити новий диван. Написавши те, що ви хочете зробити, ви усвідомлюєте свої бажання і проблеми. Конкретизуйте їх. Напишіть, до якого часу вам потрібно прочитати всі книги, скільки годин на день ви хотіли б витрачати на танці і які вимоги ви пред'являєте до дивана.
2
Коли у вас немає наставника, який стежив би за вашим розкладом, то необхідно контролювати себе самостійно. Щодня записуйте все, що ви зробили за день і що ви хотіли зробити, але не зробили. Поступово ви почнете ловити себе на думці, що зараз ви могли б почитати книжку, але замість цього чомусь їсте черговий шматок торта. Максимально наблизьте до себе ті речі, якими ви б хотіли займатися. Якщо розкласти по книжці в кожній кімнаті, то рано чи пізно рука до неї потягнеться.
3
Зосередьтеся на своєму розкладі. В який час ви найбільш активні? Постарайтеся запланувати найскладніші справи на цей період. Для більшої частини людей таким часом є ранок. Якщо зробити саме нелюбиме і важке з ранку, то весь день буде вільний від почуття провини за свою недисциплінованість. Якщо вам важко вставати вранці, то кожен день переставляйте свій будильник на одну хвилину назад. Через 3 місяці ви будете прокидатися раніше природним чином.
4
Заведіть собі таймер. Якщо кожні півгодини ви будете чути звуковий сигнал, то поступово у вас виробиться почуття часу.Якщо у вас є можливість - попросіть, щоб вас контролювали. Батьки можуть щодня питати вас, що з наміченого на сьогодні ви зробили.
Корисна порада
У дітей дисципліну можна розвивати в ігровій формі. Зацікавте дитини результатом будь-якої діяльності, наприклад, анімації. А потім зробіть мультик разом з ним. Коли у дитини з'явиться живий інтерес, він захоче зробити все сам.