Як лікувати розтягнення сухожиль.

Розтягування сухожиль - це травмування в'язок або м'язів, причиною якого може стати різке підняття важких речей, сильний натяг або незручне, різкий рух. Як правило, воно супроводжується болем і нерухомістю постраждалого суглоба. Чим більше в'язок пошкоджено, тим сильніше больові відчуття. Щоб полегшити страждання і запобігти розвитку ускладнень, потрібно надати першу допомогу.
Вам знадобиться
  • Лід, горілка або спирт, йод, мед, капустяний лист, сіль, насіння подорожника.
Інструкція
1
Максимально обездвіжьте травмовану кінцівку. Постарайтеся знайти зручне положення, що не заподіює дискомфорту. Ушкоджений суглоб краще розташувати на підвищенні. Найближчим часом не піддавайте його навантажень. М'язи повинні повністю розслабитися.
2
Відразу ж після травмування лікувати розтягнення сухожиль потрібно за допомогою холодних компресів або льоду. Змочіть тканину холодною водою або загорніть в неї лід і прикладайте до хворого місця. У міру нагрівання їх потрібно міняти.
3
Накладіть тугу, що давить на пошкоджену кінцівку. Чим менше ви будете рухати нею, тим швидше пройде біль, і настане одужання.
4
Періодично масажуйте і розтирайте хворе місце. Це сприяє посиленню кровообігу і розслабленню напружених м'язів. Рухи повинні бути м'якими і спрямовані знизу вгору. Для більшого ефекту можна проводити розтирання горілкою або спиртом (тільки в жодному разі не використовуйте нерозбавлений, так як він може викликати опік шкіри).
5
Наносите на травмований суглоб вранці і ввечері йодну сітку.
6
По закінченню 4 днів можна починати лікувати розтягнення сухожиль за допомогою теплових процедур. Під вплив тепла розсмоктується набряк, проходить запалення м'яких тканин і зменшується біль. Потрібно парити ноги в гарячій воді 2 рази на день протягом 20 хвилин. Для більшого ефекту приготуйте відвар з підсоленій хвої.
7
Робіть медовий компрес. Нанесіть на ушкоджений суглоб шар натурального бджолиного меду і накладіть зверху капустяний лист, попередньо обдавши його окропом і посипавши сіллю.
8
Якщо травми сухожиль відбуваються часто, то зміцнити зв'язки допоможе відвар. Для його приготування потрібно заварити 2 ст. л. насіння подорожника в 1 літрі води. Приймайте його 3 рази на день по 2 ст.л.