Як проводити день охорони праці.

Охорона праці - це комплекс заходів, спрямованих на запобігання, попередження подій, пов'язаних з порушенням вимог техніки безпеки безпосередньо на робочих місцях. Охорона праці - серйозний соціо-культурний комплекс на підприємстві, який дозволяє не тільки знизити виробничий травматизм, а й надасть керівникам підприємства задумати про раціоналізації виробництва в цілому. Одним із заходів, який дозволить звернути увагу на проблеми охорони праці , є день охорони праці .
Інструкція
1
День проведення заходу не повинен збігатися з днем свят або вихідних, коли більша частина співробітників і робочих відпочивають після трудових буднів. Але, в той же час, не можна проводити даний захід в понеділок/вівторок, коли працівник тільки вклинюється в робочий процес. Таким чином, днями, які могли б бути присвячені питанням охорони праці , повинні стати четвер або середу.
2
Організація дня охорони праці може мати різні форми. Це може бути і форма лекції/семінару, де фахівець з охорони праці влаштовує "лікнеп" з питань безпеки на робочих місцях, і де самі співробітники могли б поділитися своїм досвідом і знаннями, які могли б бути корисні іншим членам трудового коллектіва.На такі дні цілком возмножность запрошувати фахівців з охорони праці з інших організацій, чий профіль є спорідненим по відношенню до даного підприємства. Таким чином відбувається обмін досвідом.
3
Під час проведення дня охорони праці особливе місце можна було б присвятити практичних занять з використання особистих засобів захисту від впливу шкідливих факторів, які мають місце бути під час виробничого процесу, або які можуть трапитися при настанні надзвичайної ситуації. Це протигази, респіратори, вогнегасники, захисні костюми та інші предмети, чия специфіка безпосередньо залежить від профілю підприємства.
Зверніть увагу
Всесвітній день охорони праці - свято відзначається щорічно 28 квітня. Це також міжнародний день пам'яті робітників, які загинули або отримали травми на роботі. Історія Всесвітнього дня охорони праці починається з 1989 року ...
Корисна порада
У цих цілях в День охорони праці розглядаються: - хід виконання територіальних та виробничих програм поліпшення умов і охорони праці, угод з охорони праці; - Дотримання законодавства в галузі охорони праці; - Перевірка ходу проведення оглядів-конкурсів, місячників та інших обласних і муніципальних заходів з охорони праці; - Стан роботи по забезпеченню громадського контролю за охороною праці ...