Як зварювати поліпропілен. Як правильно різати труби пп.

При зварюванні звичайних труб зазвичай не виникає проблем - на них і розрахований стандартний зварювальний апарат. А ось зварити поліпропіленові труби не завжди так просто, як здається. Вибір саме поліпропіленових труб обумовлений їх численними перевагам перед іншими матеріалами, наприклад, більш низькою вартістю, естетичними якостями. А також поліпропіленові труби легко варити.
Інструкція
1
Для зварювання поліпропіленових труб є спеціальний турецький зварювальний апарат, який також коштує недорого на відміну від своїх побратимів.
2
При нагріванні поліпропіленова труба витягується. Може навіть статися так, що вона скривиться, тому при плануванні прокладки труб потрібно враховувати ці зміни в розмірах. При правильній обробці з'єднання труб має стати монолітним.
3
Для початку необхідно добре закріпити нагревающиеся насадки на зварювальному апараті. Температура для поліпропілену потрібна приблизно в 250-270 градусів.
4
Потім відміряйте необхідний розмір і відріжте труби потрібної довжини. Рекомендується після цього заточити краю під невеликим кутом. Зскрібає окислений шар, так як він може зіпсувати якість зварювання.
5
Пометьте маркером на трубі довжину з'єднання з фитингом так, щоб кінець труби не входив в нього до упора.После того, як ви нанесли всі необхідні вам позначки, очистіть і знежирте поверхні, які будете варити. І тільки після цього можна переходити безпосередньо до нагрівання.
6
Фитинг розігрівається довше, ніж сама труба, тому його ми обробляємо першим. Після нього одягаємо на нагріту насадку нашу трубу. Після закінчення часу, необхідного для закріплення деталей, знімаємо їх і закріплюємо плавним рухом, не повертаючи. Зафіксуйте шов, поки він не охолов.
7
Що стосується часу нагрівання, то це залежить від вашого апарата. У посібнику з експлуатації повинно бути вказано максимальне і мінімальне час нагрівання для різних матеріалів. Їх важливо дотримуватися, інакше шов може просто не получіться.Такой простий спосіб поліфузной зварювання допоможе вам правильно і якісно зварити поліпропіленові труби.
Пластикові труби з полімерів і поліпропілену зайняли гідне місце в нашому побуті. До достоїнств пластикових труб можна віднести їх низьку вартість і мобільність, а так же довговічність і відсутність корозії. До недоліків можна віднести обов'язкову наявність при монтажі спеціального зварювального устаткування.
Інструкція
1
Пластикові труби широко застосовуються в каналізаційних системах, при транспортуванні всіляких агресивних середовищ, пристрої водостоків і водо- і газопроводів, що перебувають під тиском. Сам процес зварювання пластикових труб полягає в нагріванні зварювальних деталей до температури 260 градусів Цельсія. В процесі нагрівання нагріті до оптимальної температури пластикові деталі зварюються, не втрачаючи при цьому своєї первинної форми.
2
Монтаж системи з пластикових труб - це, насамперед, правильна розмітка майбутньої магістралі. Довжини заготовок, як правило, вистачає на будь-які відстані в наших квартирах, хоча розроблена і можливість зварювання пластикових труб «в лінію». Зазвичай труби зварюються в місцях повороту на 90 градусів спеціальними кутовими фітингами.
3
Контроль за температурою і часом зварювання в зварювальних апаратах автоматизований. Кілька корисних порад: зварюються деталі повинні підходити один до одного щільно, без люфту. Якщо є люфт, деталі вибраковуються. Пам'ятайте, що при нагріванні пластик розширюється. Це враховано в конструкції зварювальних деталей, але пам'ятати про це все ж таки слід.
4
Перед зварюванням необхідно спеціальним скребком або спеціальним засобом видалити окислений шар, а потім місце зварювання знежирити спиртом або тангітом.
Зверніть увагу
Трубопровід можна наповнювати водою не раніше ніж через 1 годину після зварювання останнього стику. Повільне охолодження зварених деталей - дуже важливий технологічний момент процесу зварювання.
Корисна порада
Якщо вам необхідно мати ділянку труби більше 5 метрів, обов'язково зробіть «петлю» для компенсації температурних розширень.