Як малювати олійно фарбою.

Довго час вважалося, що олійний живопис була винайдена в XV столітті. У всякому разі, саме тоді вона отримала широке поширення по всій Європі. Однак мистецтвознавці знайшли сліди вживання масляних фарб ще в XII столітті. В епоху Відродження художникам самим доводилося виготовляти фарби, грунтовки, лаки, розчинники та винаходити нові прийоми живопису. Сьогодні ж будь-хто може випробувати себе в цьому виді мистецтва - фарби і всі необхідні матеріали продаються в художніх магазинах.
Вам знадобиться
  • Вам знадобляться масляні фарби, пензлі, палітра, розчинник, полотно, лак, грунти, мольберт, мастихін. Обладнайте добре освітлене робоче місце.
Інструкція
1
Продумайте сюжет свій майбутньої картини. Зробіть олівцеві або акварельні начерки, щоб краще уявляти собі, що саме у вас повинно вийти.
2
Свою першу картину олійними фарбами ви можете спробувати створити на ґрунтованому картоні або готовому ґрунтованому полотні. Але для досягнення оптимальних результатів найкраще навчитися самим натягувати полотно на підрамник, а потім його гарантувати.
3
Видавите олійні фарби на палітру, залиште місце, на якому будете їх смешавать. Чи не видавлюйте тюбик цілком, фарба швидко засихає, так що краще в міру необхідності додавати їх. Фарби найзручніше змішувати невеликої лопаткою - мастихіном (вона також стане в нагоді вам, коли після роботи ви будете очищати палітру від засохлої маси).
4
Чистіть кисті щоразу при зміні кольорів. Спочатку їх треба протирати ганчірочкою, а потім обполіскувати в розчиннику. Після закінчення роботи обов'язково промийте не тільки кисті, а й палітру.
5
Після закінчення роботи над картиною, її необхідно покрити лаком. Це закріпить барвистий шар, а також розрівняти її поверхню. Крім того, лак захищає картину від впливів навколишнього середовища, не дозволяє фарбі тріскатися і темніти.