Як виростити люффи.

Люфа відома всьому світу, як мачульна гарбуз, яка здатна досягати до 5 метрів в довжину. Ця рослина дуже чутливе, воно може загинути при найменшому холоді. Люфа виростає на легких родючих грунтах і розташовує свою кореневу систему на її поверхні. З люфи отримують мочалку і мило. Тіло, оброблене такий мочалкою або милом омолоджується, здатне швидко вбирати вітаміни і речовини, корисні для організму людини.
Інструкція
1
Люфа - рослина, яка любить тепло і виростає тільки в тих місцях, які повністю захищені від вітру і протягів. Для цієї рослини необхідна поживна пухкий грунт добре удобрена і оброблена.
2
Висаджуються насіння люфи в глибокі ями (40 на 40 см глибиною до 30 см). При цьому яма наполовину наповнюється гноєм. Така кількість добрив потрібно на увазі того, що рослина має досить велику листову масу і багато плодів. Так як люфа має досить довгий період вегетації, її слід висівати розсадним способом.
3
Семена люфи перед посадкою слід ретельно прогріти при температурі 40 ° С протягом цілого тижня, після чого посіяти і чекати сходів, які почнуть з'являтися через 5-6 днів. Починають сіяти люфу в той же період, що й насіння огірків (початок квітня).
4
Саму ж розсаду слід висаджувати на підготовлений грунт на початку травня. Грунт має бути обов'язково удобрена. Так, на 1 гектар посівів слід просочити грунт розчином наступного складу: 60 тонн гною, 400 кг аміачної селітри, 500 кг суперфосфату і 200 кг сульфату калію.
5
Поливати люфу слід якомога частіше. На початку, коли рослина ще не зміцніло і не надто розвинене, полив слід здійснювати один раз на тиждень, з червня і до вересня кількість поливів слід збільшити вже до двох разів на тиждень, а потім знову повернутися до одного.
6
Необхідно для вирощування люфи рихлити ґрунт, як мінімум 3 рази за період вегетації. Що б рослина добре розвивалося і приносило бажаний результат, необхідно встановити спеціальні опорні конструкції, за якими пустити стебла люфи. При цьому їх слід в деяких місцях опори легенько прив'язати до конструкції. Якщо це не передбачити, може трапитися так, що плоди будуть формуватися неправильно і мати пошкоджену форму.
7
На самому початку росту рослини все докові стебла слід видалити, а погані і пізно з'явилися плоди прибрати, залишивши на кожному з рослин, приблизно по 7-10 плодів.