Земельна ділянка: Як його отримати.

Для багатьох придбання ділянки для будівництва житла залишається нездійсненною мрією. Однак не всі знають, що існує можливість отримати земельну ділянку значно дешевше. Зрозуміло, це вимагатиме значно більших витрат часу і сил, однак для багатьох економія грошових витрат цілком окупає ці витрати і незручності.

Отже, вам сподобався ділянку. Щоб отримати земельну ділянку, необхідно:

  1. В адміністрації поселення або міського району, до якого відноситься ділянка, слід замовити викопіювання з топографічного плану в масштабі 1: 500. Викопіювання виконується на аркушах формату А4 або А3 і оцінюється за кількістю аркушів. У разі якщо точна адреса бажаного ділянки ви вказати не можете, доведеться повідомити орієнтири, що дозволяють його ідентифікувати, наприклад, адреси сусідніх будинків.
  2. Наступним кроком буде написання заяви для з'ясування наявності обтяжень даної ділянки. До заяви необхідно додати полученнуювикопіровку.
  3. Отримання результатів розгляду заяви зазвичай займає близько тижня. В разі наявності обтяжень (тобто якщо хтось має законні права власності або оренди на дану ділянку) процес закінчується - отримати дану земельну ділянку неможливо. В іншому випадку на викопіювання буде проставлений відповідний штамп, дозволяючий продовження процесу отримання землі.
  4. Наступним кроком буде написання заяви на перевірку наявності так званих «червоних ліній» на даній ділянці, тобто об'єктів або комунікацій, наявність яких є підставою для заборони будівництва. Це можуть бути дороги, газопроводи і тому подібні важливі об'єкти. Результатом цього кроку буде також або виявлення об'єктів, що перешкоджають будівництву (в цьому випадку процес завершений, і отримати ділянку не вдасться), або штамп на викопіюванні про відсутність таких об'єктів.
  5. Наступний крок - складання заяви з проханням надати ділянку під індивідуальне житлове будівництво (ІЖС), до якого необхідно докласти всі отримані раніше документи. Заява буде розглянута департаментом нерухомості адміністрації. У разі відсутності протиріч комісія схвалить заяву.
  6. Публікація оголошення в місцевій пресі про те, що по земельній ділянці може бути проведений аукціон. Протягом місяця громадяни мають право подати заявку на участь у ньому.
  7. Якщо після закінчення місяця заявок подано не було, ділянка надається в трирічну оренду. Після закінчення цього терміну на ділянці повинно бути здійснено будівництво. Якщо ж були подані конкуруючі заявки, адміністрація зобов'язана провести аукціон для продажу ділянки.