Як прати куртку з пуху.

Пуховик - вельми популярна зимовий одяг в усьому світі. Найрізноманітніші пухові куртки можна побачити і на міських вулицях, і на схилах гірськолижних курортів, і навіть в колекціях відомих дизайнерів. Пуховики відмінно зберігають тепло, тому в них немає ризику замерзнути в лютий мороз. Однак куртка з пуху потребує правильного і дбайливого догляду. Щоб улюблений пуховик служив вам довго і виглядав як новий, варто навчитися його правильно прати.
Вам знадобиться
  • Пуховик, пральна машина з режимом делікатного прання, рідкий засіб для прання, спеціальні м'ячики для прання виробів з пуху (альтернатива - тенісні м'ячики) - 3 шт.
Інструкція
1
Прати пуховик вручну - справа досить трудомістке. На щастя, пуховики, як правило, можна прати в пральній машині. Тим не менш, переконайтеся, що на ярлику з рекомендаціями по догляду за виробом проставлений відповідний значок. Періть куртку при температурі не вище 30-40 градусів, встановивши машину на режим делікатного прання і при малій завантаженні.
2
При пранні пуховика краще використовувати не порошок, а рідкий миючий засіб. При першій пранні пуховика прополощіть його хоча б двічі. При виробництві куртки всередину могла потрапити пил, яка залишить неприємні розводи при одноразовому полосканні. Такі ж розводи можуть з'явитися і в разі, якщо як утеплювач використаний не дуже хороший і чистий пух. Нарешті, при пранні пуховика видаляються поверхневі забруднення, однак залишки порошку з пуху вимиваються не відразу.
3
Не слід застосовувати режим швидких оборотів, особливо якщо куртка не стеганая, інакше весь пух збереться в одному її кінці. Багато великих виробники пуховиків рекомендують щоб уникнути цього використовувати спеціальні м'ячики, схожі на тенісні (до речі, тенісні теж підійдуть). Три м'ячика кладуться разом з курткою в пральну машину. В процесі прання м'ячики збивають пух і не дають йому збитися в грудки.
4
Діставши пуховик з пральної машини, гарненько струсіть його, немов збиваєте подушку. У міру просушування повторюйте цю процедуру кілька разів, поки пух не розподілені всередині куртки рівномірно.
5
Намагайтеся обов'язково прати свій пуховик в кінці зимового сезону, так як пух має властивість вбирати жирові виділення тіла і в цьому випадку з часом втратить свої зігріваючі властивості. Прибирайте куртку на зберігання лише тоді, коли переконаєтеся, що вона повністю висохла. Справа в тому, що вологий пух може запросто згнити. Дотримуйтесь ці нескладні рекомендації, і ваш улюблений пуховик ще довго буде радувати вас!
Зверніть увагу
Переконайтеся, що вашому пуховику протипоказана прання в домашніх умовах. Деякі куртки з пуху (наприклад, зі спеціальним просоченням тканини) підлягають тільки хімічного чищення. Інформацію про це можна знайти на ярличках всередині пуховіка.Еслі ваш пуховик оброблений хутром - обов'язково отстегните його перед пранням щоб уникнути псування.