Як читати схеми з в'язання спицями. Як читати схеми для в'язання.

Журнали по в'язання пропонують кілька варіантів роз'яснення майстриням способу створення даної моделі. Перший з них - це докладне перерахування всіх вивязанних петель для кожного ряду. А другий передбачає пояснення у вигляді схем. Якщо ви зіткнулися з другим варіантом, то вам необхідно знати, як читати схеми по в'язання спицями .
Інструкція
1
Петлі в схемі читаються справа наліво для лицьових рядів і зліва направо для виворітних. Буває так, що на схемах позначені лише лицьові ряди. В такому випадку зазвичай пояснюється, що виворітні ряди в'яжуться так, як петлі розташовані на спицях, тобто якщо на спиці лицьова петля, то ви в'яжете її як лицьову, а якщо виворітна, то, відповідно, як виворітну.
2
В схемах використовуються умовні позначення різних петель. Ось вони: - "хрестик" - лицьова петля; - "точка" або "ромбик" - виворітна петля; - "кружок" - накид; - "зафарбований трикутник" - дві петлі разом пров'язати виворітного петлею; - "порожній трикутник з прямим кутом справа "- дві петлі разом пров'язати лицьовій петлею; -" порожній трикутник з прямим кутом зліва "- зняти одну петлю, наступну пров'язати лицьовій і протягнути петлю, що через зняту; -" рівносторонній порожній трикутник "- зняти одну петлю, дві наступних провязать лицьовій петлею і протягнути петлю, що через зняту; - "порожній квадрат" - петлі хусткової в'язки (виворітні петлі на особовому і виворітного ряду).
Корисна порада
В схемах часто присутня рапорт узору (частина візерунка). Він позначається двома вертикальними або горизонтальними лініями. В цьому випадку спочатку потрібно зв'язати петлі до рапорту, потім раппорт по схемі, потім знову прості петлі.