Як виростити амарант.

Амарант - красиве однорічна рослина з витонченими листям червоно-фіолетового кольору. Воно сягає 3 метрів висоти, в своєму складі містить найважливіші для організму людини і тварини амінокислоти і білки. Урожай амаранту в середньому становить 1600 центнерів з гектара, при цьому харчові гідності цієї рослини багато в чому перевищують навіть корисність гречки.
Інструкція
1
Амарант стійкий до різного роду шкідників і хвороб, добре переносить засуху і прямі сонячні промені, здатний відмінно почувати себе при температурі понад 20 ° С. Тому виростити його зовсім не складно. Рослина відмінно уживется в будь-якому грунті. Висівати амарант можна як перед замерзанням ґрунту (подзимний посів), так і тоді, коли земля прогріється до температури 10 ° С на глибині 3-4 см. Для нормального розвитку рослини на першому етапі грунт повинен містити достатньо вологи.
2
На корм тваринам рослина висівають міжряддями на відстані близько 8-9 см, на насіння ж відстань повинна бути не менше 15 см. Слід знати, що якщо амарант посіяти занадто густо, то рослина буде погано розвиватися, урожай буде значно нижче . На своїй ділянці насіння амаранту можна посіяти своїми руками, на величезних територіях - за допомогою відповідної техніки, при цьому обов'язково до і після посіву прикатать грунт і удобрити її перегноєм.
3
Протягом першого місяця рослина розвивається повільно. У цей період слід рятувати грунт від бур'янів, рихлити землю між рядів, проріджувати рослина в тих місцях, де сходи занадто густо засіяні, у міру потреби удобрити нітроамофоски.
4
Протягом другого місяця амарант значно додасть у зростанні і заглушить собою всі бур'яни, тут вже не вимагатиметься особливий догляд. До укосу рослина повинна розвиватися і рости, приблизно 70 днів, до збирання насіння - близько 110 днів.
Зверніть увагу
Вирощуємо амарант. Для його вирощування годиться будь-яка грунт. Амарант висівають на корм з відстанню між врунами 7-10 см і міжряддями 45 см, а на насіння - 15-20 см і 70 см відповідно. Якщо густота посіву буде більше, рослини виростуть маленькими, будуть гірші розгалужуватися, урожай стане нижче.
Корисна порада
Одним з таких видів рослин є амарант. Зараз ви дізнаєтеся як вирощувати амарант і для чого його вживають. Амарант вирощується для харчових, кормових і лікарських цілей. У їжу вживають листя і стебла у вигляді салатів. Японськими вченими встановлено, що зелень амаранту виводить радіонукліди, а масло з насіння перевершує обліпихову майже за всіма показниками.