Як дізнатися продуктивність комп'ютера. Перевірка комп'ютера на продуктивність.

Вибір способу перевірки продуктивності комп'ютера залежить від конкретного завдання і напрямки діяльності користувача. Виконується перевірка внутрішніми засобами операційною системою або зовнішніми програмами.
Вам знадобиться
  • Що необхідно для перевірки: сам комп'ютер і стабільно працюючий інтернет, бажано безлімітний зі швидкістю від 256 КВ/с (чим вище, тим краще). Інтернет потрібен для закачування зовнішніх перевіряючих програм.
Інструкція
1
Для того, щоб визначити продуктивність комп'ютера "номінальну", тобто закладену виробником апаратних і програмних засобів, можна переглянути параметри комп'ютера за допомогою наступної послідовності действій.Клікнуть правою кнопкою миші на ярлику "Мій комп'ютер".
2
Якщо ярлик не відображається на робочому столі, зайти в меню "Пуск" і натиснути так само правою кнопкою миші на рядку "Комп'ютер" або "Мій комп'ютер" - залежно від операційної системи напис може мати різний від.Із відкрився меню вибрати рядок "Властивості".
3
Після перегляду основних параметрів (крім інформації про продуктивність і повному найменуванні процесора, тут же вказується базовий індекс комп'ютера , тип системи, обсяг встановленої оперативної пам'яті та інша інформація) можна, клацнувши по кнопці " Індекс продуктивності "переглянути продуктивність окремих компонентів сістеми.Увідеть ступінь завантаження оперативної пам'яті і процесора на даний конкретний момент можна за допомогою диспетчера задач - для його запуску потрібно натиснути клавіші Ctrl + Alt + Del. Якщо на комп'ютері встановлена Windows 7, то натискання клавіш виводить в меню, де крім запуску диспетчера задач пропонується перезапустити, вимкнути комп'ютер або відправити його в "сон".
4
Для більш детального, "реального" оцінювання продуктивності комп'ютера варто використовувати зовнішні програми, наприклад, everest, 3D mark (для 3D графіки та ігор), pc mark, cpu mark та іншими. Якщо потрібно дізнатися, чи підходить продуктивність комп'ютера для певної гри, можна або поставити програму Fraps, або перевірити її на вбудованих в гру бенчмарках. Побічно оцінити продуктивність комп'ютера за принципом "вистачає - бракує" для вирішення певної задачі можна таким чином - запустити дефргаментацію диска або архівування великої кількості дрібних файлів одночасно з обраної завданням (грою, розрахункової або візуалізаційні програмою). Якщо основне завдання виконується з прийнятною для користувача швидкістю - значить, індекс продуктивності досить високий.