Як поліпшити колір.

При фотозйомці портрета навіть професійний художник може помилитися у виборі експозиції і зробити знімок, який може не сподобатися його клієнту. Неправильно обрані значення експозиції можуть вплинути на зміну тону особи, а також кольору волосся. Але фінальна фотографія піддається обробці, тому ще не все втрачено.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Для поліпшення кольору особи або текстури шкіри використовується комплексне редагування всього зображення. Відкрийте фотографію в графічному редакторі Photoshop. Створіть новий шар для цієї фотографії, натиснувши відповідну кнопку на панелі шарів. Потім натисніть меню Filter, виберіть пункт Noise, далі Median. Виставте значення між 5 і 10. Значення, яке ви виставите, залежить від якості фотографії. Все пізнається в порівнянні, тому пробуйте різні варіанти.
2
Додайте маску шару (layer mask), візьміть за основу чорний колір, замалюйте лінії поверх контурів обличчя. Для виконання цієї дії відмінно підійде м'яка кисть, намагайтеся не робити зайвих ліній (захопіть лінії очей і брів). Не старайтесь зробити абсолютно рівно, т.к. це всього-на-всього маска шару, але і не робіть, як попало.
3
Далі необхідно зменшити значення прозорості (Opacity) до 55-75 відсотків. Це значення можна змінити на панелі шарів.
4
В доважок до цієї зміни можна отретушировать колір райдужної оболонки ока, т.к. очі висловлюють настрій людини в момент позування. Створіть новий шар для цієї фотографії. Скористайтеся твердої пензликом, її розмір повинен бути рівний райдужній оболонці. Виберіть режим змішування Blend mode (Hue -> Softlight -> Overlay). Після цього збережіть всі зміни, натиснувши поєднання клавіш Ctrl + S.
Записуючи ролик, варто ще перед початком зйомки подбати про якість відео: зміцнити камеру на штативі, коректно налаштувати баланс білого кольору і фокус. Втім, деякі огріхи, виявлені в знятому матеріалі, можна виправити за допомогою фільтрів редактора, встановленого на ваш комп'ютер.
Вам знадобиться
  • - програма VirtualDub;
  • - фільтр Deshaker;
  • - відеофайл;
  • - браузер.
Інструкція
1
Для обробки відеофайлу можна скористатися редактором VirtualDub, фільтри якого дозволяють освітлити або затемнити картинку, відрегулювати колірну гаму і стабілізувати запис. Для завантаження файлу в редактор застосуєте поєднання Ctrl + O.
2
Відкрийте список доступних фільтрів клавішами Ctrl + F або опцією Filters меню Video. Праворуч від виниклого пустого вікна клікніть по кнопці Add. Якщо завантажене в програму відео вимагає зміни контрасту, виберіть пункт brightness/contrast і скористайтеся кнопкою ОК. Виставте потрібне значення для параметрів яскравості і контрасту і клікніть по кнопці ОК у вікні налаштувань. На жаль, у цього фільтра немає режиму попереднього перегляду, а тому оцінити результат ви зможете, закривши вікно зі списком фільтрів ще однією кнопкою ОК і включивши відтворення кліпу.
3
Освітлити або затемнити відео можна за допомогою фільтра levels. Щоб побачити результат дії змінених налаштувань, клікніть по кнопці Show preview. Якщо до застосування levels ви встигли обробити відео іншим фільтром, levels буде діяти не на вихідну картинку, а на результат застосування першого фільтра.
4
Для настройки колірної гами кліпу виберіть фільтр HSV adjust. За допомогою слайдера Hue відрегулюйте кольору відео, регулятор Saturation дасть вам можливість змінити їх насиченість, а Value зробить картинку світліше або темніше. Подивитися результат зміни налаштувань допоможе кнопка Show preview в нижній частині вікна фільтра.
5
Додати різкість в не дуже чітке відео можна за допомогою фільтра sharpen, у якого, як і у brightness/contrast, немає опції попереднього перегляду.
6
Для зменшення тремтіння картинки підійде фільтр Deshaker, який не входить в мінімальний набір фільтрів, розповсюджуваних з програмою VirtualDub. Втім, його нескладно виявити на інтернет-сайтах, присвячених цьому безкоштовному редакторі відео. Скопіювати архів з фільтром на свій комп'ютер і розпакуйте його в папку Plugins, яка знаходиться всередині папки VirtualDub. Відкрийте список доступних фільтрів, натисніть на кнопку Load і виберіть нещодавно доданий файл з розширенням vdf.
7
Для збереження обробленого відео скористайтеся опцією Save as AVI меню File.