Як здати вступні іспити. Які вступні іспити здавати.

З введенням в Росії ЄДІ, який одночасно є і випускним іспитом в школі, і вступному в університеті, проблема здачі вступних іспитів начебто повинні була зійти нанівець. Проте все не так просто. По-перше, багато інститути та університети не відмовилися від цієї практики і лише перейменували іспити в співбесіди. По-друге, вступні іспити існують і в багатьох інших видах - наприклад, вам доведеться здати якісь тести або пройти співбесіду, якщо ви хочете вступити на курси іноземної мови або заняття, пов'язані з підвищенням кваліфікації. Так як же підготуватися до цього випробування?
Вам знадобиться
  • Перш за все, необхідно з'ясувати, які саме знання ви повинні будете продемонструвати. Чи повинні написати твір, показати свої знання в галузі географії або розповісти про щось іноземною мовою?
Інструкція
1
Дізнайтеся, які вимоги висувають екзаменатори до кожного з випробувань. Можливо, ви зможете отримати програму, список підручників, за якими рекомендують займатися, питання або завдання минулих років, приклади тестів і т.п. Зберіть всі ці матеріали і спробуйте оцінити, чи вистачить вам наявних знань для здачі іспиту або ж доведеться докласти чималих зусиль для освоєння нових матеріалів.
2
Якщо ви будете готуватися самостійно, то складіть чіткий план занять. Скільки часу в день ви будете їм приділяти, які предмети викликають у вас найбільші складності, а які ви зможете здати практично без підготовки? Складіть розклад і встановіть собі мінімальну норму, наприклад, в день ви повинні вирішувати як мінімум 10 задачок або прочитати і вивчити 30 станиць підручника. Дотримуйтеся цієї норми і намагайтеся не робити собі поблажок, інакше перед іспитами виявиться, що нічого не виучено, а часу ні на що не залишилося.
3
Якщо ви розумієте, що у вас є проблеми з самоорганізацією, то краще за все займатися з репетитором або ходити на курси. Однак цей вид підготовки не скасовує необхідності самостійних занять. Якщо ж у вас немає можливості звернутися до репетитора або піти на курси, то є й інший варіант. Цілком може бути, що серед ваших знайомих або родичів є ті, хто може вам допомогти в освоєнні матеріалів - попросіть у них допомоги, нехай вони дадуть вам завдання і поставлять чіткі терміни для їх виконання. У випадку ускладнень ви зможете звернутися до них із запитанням.
4
Напередодні іспитів не засиджуйтеся з підручниками допізна. Краще виспатися, ніж вивчити ще пару сторінок. Якщо ви занадто нервуєте, то випийте якесь легке заспокійливе. Під час іспиту не думайте про те, що ви нічого не знаєте і все забули - якщо ви готувалися, то ви впораєтеся, а паніка лише призведе до того, що ви не зможете зосередитися. Пам'ятайте, що іспити - це лише чергове випробування, яких у вашому житті буде ще чимало, і невдача не карається стратою, а екзаменатори - такі ж люди, як і ви: свого часу вони сиділи на вашому місці і також здавали іспити . І ні пуху ні пера!
Для того щоб вступити до інституту, необхідно успішно здати вступні випробування. Як же правильно готуватися до іспитів в ВУЗ, щоб пройти їх з позитивним результатом?
Інструкція
1
Почніть відвідувати підготовчі курси того інституту, в який збираєтеся вступати. Незважаючи на те, що курси коштують недешево, результат не змусить себе довго чекати. Як правило, такі курси проводять викладачі, які складаються в штаті інституту. Вони підготують вас саме до тих завдань, які будуть на вступних іспитах цього ВНЗ. Не пропускайте відвідування курсів, інакше ви ризикуєте не пройти випробування. Кількість днів відвідин залежить від того, скільки часу залишилося до вступних іспитів. Якщо терміни підтискають, то будьте готові, що доведеться витратити кілька вечорів на тижні і один вихідний для підготовки до іспитів . Якщо ж ви почали свою підготовку заздалегідь, то, можливо, вистачити пару днів на тиждень, як правило, вечорами.
2
Якщо ваш бюджет дозволяє, найміть репетитора. Краще всього, якщо вам вдасться домовитися з одним із викладачів того ВУЗу, в який ви хочете чинити. Він індивідуально пояснить доступною мовою, як вирішувати ті чи інші завдання і приклади. Ви зможете задати йому незрозумілі вам питання, на які отримаєте виразні й зрозумілі відповіді. Також такий викладач краще знає програму свого ВНЗ і «слизькі місця» на вступних іспитах. Він може розповісти вам про них, що значно підвищить ваші шанси на зарахування в студенти.
3
Підготуйтеся до вступних іспитів самостійно. Для цього вам знадобляться методичні рекомендації ВУЗу, в який ви вирішили здавати іспити і його збірка завдань. Як правило, у кожного інституту є архів тих завдань і прикладів, які були на вступних іспитах минулих років. Інститут друкує їх у вигляді невеликих брошур, які можна придбати за невелику плату в стінах самого інституту. Ваше завдання знайти і купити такий збірник. Для успішної здачі іспитів вам необхідно прорешать всі завдання, які ви в ньому знайдете.