Як провести урок по психології.

Методика викладання психології має свої особливості. В ході вивчення психології як навчального предмета учні та студенти знайомляться з системою знань, що розкриває зміст психічних явищ і закономірностей їх прояву. Для розвитку і підтримки інтересу до предмета необхідно з перших же уроків виробити здорові мотиви до її вивчення.
Вам знадобиться
  • Методична література, ілюстрації, картки з вправами і завданнями. Впевненість у собі і емоційність.
Інструкція
1
Рекомендується використовувати різноманітні методи і форми роботи при подачі нового матеріалу, а саме: - при викладі спиратися на яскраві, барвисті схеми і діаграми; - пояснювати емоційно; - задавати аудиторії проблемні питання; - наводити приклади з життя; - застосовувати різноманітні ігри та вправи в ході заняття.
2
Дуже важливо не тільки повідомляти учням і студентам психологічні знання, а й сприяти зміні їх особистості, розвитку їх психічних процесів. Можна сказати, що заснована задача викладання психології - це формування саморегуляції, емоційно-вольової сфери та релаксаційних навичок.
3
Готуючи план-конспект заняття, чітко визначте назву теми, тип уроку, час і зміст кожного з його етапів. Якщо плануєте провести усний чи письмовий питання - підготуйте завдання. Продумайте, якими методами ви зможете привернути увагу аудиторії, і яку гру проведете для релаксації. Завжди майте в запасі пару-трійку «фішок» - на випадок, якщо залишиться час або щось піде не так, як ви планували. Починаючи заняття, чітко назвіть його мета і тему, розкажіть, чим можуть бути корисні отримані знання в реальному житті. Зв'яжіть нову тему з уже вивченим матеріалом. В кінці заняття підведіть підсумки - що вдалося досягти з наміченого, дайте домашнє завдання, дайте відповідь на питання, що залишилися учнів або студентів. Якщо ви виставляєте оцінки, уникайте таких коментарів як «Молодець» або «Погано». Краще назвіть конкретні плюси і мінуси відповіді - це набагато ефективніше для особистісного росту підопічних.
Корисна порада
Пам'ятайте, що кожен урок повинен мати три мети - освітню ("пояснити", "познайомити"), розвиваючу ("розвинути") і виховну ("виховати").