Як пробурити свердловину.

Руками пробурити артезіанську свердловину навряд чи хтось зможе, а ось звичайну свердловину глибиною близько двадцяти метрів, цілком реально. Для цього потрібно мати підйомник, а також бурову штангу.
Інструкція
1
Розповімо про ручному бурінні свердловин. Для початку потрібно вирити шурф. Після того, як шурф виритий, займаємося установкою над ним вишки, а також збором бурової штанги. Далі нам знадобиться спеціальний підйомник. З його допомогою потрібно буде в шурф опустити штангу. Штангу найкраще обертати удвох. При обертанні здійснюватиметься процес буріння свердловини. На штанзі заздалегідь потрібно зробити позначку в 600 мм. При досягненні цієї позначки, штангу потрібно підняти й очистити.
2
Ручне буріння свердловин можна виконуватися мінімум двома людьми. Якщо ви хочете зайнятися бурінням двадцятиметрової свердловини, то триногу вам не буде потрібно встановлювати. Плаваючий пісок можна витягти зі свердловини ударним способом за допомогою желонки. Буріння через породу можна здійснювати желонкою, змійовиком і буром-ложкою. Запам'ятайте, при бурінні свердловини руками, через кожні 500 - максимум 700 мм інструмент необхідно діставати і проводити його очищення.
3
Після того, як пройшов водоносний шар, і досягли водотривкого шару, буріння можна завершити. Далі займаємося підготовкою свердловини до работе.Необходімо желонкою ретельно очистити свердловину . Опускаємо на дно свердловини фільтр, а решта простору, що є між фільтром і стінками, потрібно заповнити крупним піском. Фільтр обов'язково потрібно поміщати в свердловину . Фільтр - це металева сітка, яка впирається на каркас свердловини.
4
Після того, як пройшла установка фільтра і водопідйомних труб, необхідно зняти дерев'яну обшивку і засипати шуфр. Кінцевим етапом є установка електричного і ручного насоса. Для досягнення естетичного вигляду, зверху свердловини займаються зведенням дерев'яного навеса.В цьому питанні немає ніяких обмежень. Ви повністю покладаєтеся на свою фантазію. Як бачите, бурити свердловини можна і своїми руками. Головне вірити в свої сили і знати основні технології буріння.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sMpVRsiQs4g