Як друкувати на футболці.

Футболки з надрукованим на них малюнком - один з найбільш поширених видів одягу, і не дивно. Кожна така футболка виражає індивідуальність свого володаря. Можна купити футболку з малюнком, який вам подобається, а можна замовити його нанесення, а малюнок вибрати самостійно. Як друкувати на футболці - це питання цікавить багатьох. Хтось хоче виготовити одну футболку для себе, а хтось - відкрити власне виробництво футболок.
Вам знадобиться
  • футболка, ескіз малюнка
Інструкція
1
Якщо планується друкувати на футболках один і той же малюнок у великих кількостях, то в більшості випадків використовується метод шовкографії. Шовкографія - це друк за допомогою трафарету, при цьому на футболці з'являється яскравий і чіткий малюнок. Шовкографія дає самий насичений колір, так як на футболку наноситься великий шар фарби.
2
Коли потрібно особливо висока якість, а обсяги передбачаються невеликі, найкращим способом нанести малюнок на футболку буде термоперенос. На тканину переноситься тонка вінілова плівка з малюнком. Під впливом великої температури (порядку 200 градусів Цельсія) плівка вбудовується в тканину, тому зображення виходить якісним і довговічним.
3
Найвища якість друку на футболці дає метод сублімації. Правда, у сублімації мається важливий недолік. За допомогою цього способу можна друкувати малюнки тільки на світлих тканинах. Якість перенесеного малюнка не залишає сумнівів - при його нанесенні використовується відразу два впливу, по-перше, температурне (подарунка 160 градусів Цельсія), по-друге, хімічне - спеціальні сублімаційні фарби реагують. Таке зображення не пропадає ні після прання, ні після довгого використання. Фактично, термін життя надрукованій картинки дорівнює терміну життя самого виробу.
Корисна порада
Якщо вам потрібно отримати велику партію футболок з якісним малюнком по відносно невеликій ціні - вибирайте метод шовкографії. Це відмінна якість, швидкий результат, невелика вартість. Якщо ж, навпаки, вам потрібно зробити тільки одну-дві футболки, то найкраще буде скористатися методом термопереноса. Сублімація - метод, який забезпечить найбільшу якість і довговічність малюнка.
Друк на футболку можна нанести одним з 4-х існуючих способів. Деякі дозволяють отримати зображення в домашніх умовах, деякі тільки в умовах промислового виробництва.
Останнім часом великою популярністю стали користуватися футболки з печаткою. Таку футболку, прикрашену малюнком або написом, можна носити самому, а можна подарувати або навіть організувати виробництво для подальшого продажу. Технології друку на тканині постійно удосконалюються, дозволяючи отримати жадане зображення насиченого, яскравого кольору, яке не тьмяніє і не стирається протягом довгого часу.

Існуючі технології друку

1. Друк на самій тканині за допомогою спеціального прінтера.2. Друк на папері з подальшим перенесенням зображення на тканину за допомогою термопресса.3. Термотрансфер: шовкографія на ткані.4. Термоаплікація.

Особливості кожної з них

З появою спеціальних текстильних принтерів стало можливим наносити на одяг будь вподобане зображення. Потрібно всього лише надіти футболку на спеціальний рухомий стіл пристрою і отримати печатку. Надалі для закріплення фарби її потрібно просушити з спеціальному пристрої або під термопрессом. Однак такий метод дозволяє нанести друк тільки на білу футболку: для нанесення на кольорову потрібна додаткова біла підкладка під малюнок. З переваг цього методу можна назвати швидку підготовку до друку, високий дозвіл, можливість вибору напису і малюнка. З недоліків варто пом'янути високу собівартість відбитку і великі часові витрати. Це спосіб виправданий тільки у разі, якщо вимагається обробити невелику кількість футболок.Вторая технологія здійснюється двома способами: методом сублімації і методом під назвою «magic touch». При першому способі друк наноситься на папір спеціальним чорнилом, потім при високих температурах папір притискають до тканини, і футболка забарвлюється в необхідний колір. Але такий спосіб друку застосуємо тільки до виробів з поліестеру. При другому способі картинку друкують на спеціальній плівці, а потім приклеюють її до тканини під термопрессом. Цей спосіб друку застосуємо до бавовняних ізделіям.Термоапплікація припускає резку плівки на плоттері і подальшу збірку багатобарвних картинок. Отриману аплікацію приклеюють на футболку за допомогою того ж термопресса. Технологія дозволяє створювати на футболках прості написи, векторні емблеми та логотипи. При технології термотрансфер друк зображення здійснюється методом шовкографії. Отриману «перекладну картинку» приклеюють на тканину термопрессом або праскою. Готовий виріб виходить забарвленим без ефекту прямокутної наклейки.