Як рубати ліс. Як порахувати кубатуру круглого лісу.

З давніх часів існували певні правила вирубки лісу , якими неухильно керувалися все, що мають відношення до використання деревини. Це, передусім час, коли найкраще рубати дерево. Можливо, саме тому так цінуються дерев'яні вироби стародавніх майстрів, які строго дотримувалися правил заготівлі вихідних матеріалів.
Інструкція
1
Озбройтеся сучасною машиною, що дозволяє валити дерева швидко і безпечно. Це валильно-пакетувальні машини, звані в народі лісовими комбайнами. Такий лісової комбайн, віддалено нагадує екскаватор, у якого замість ковша знаходиться потужний захоплення, за допомогою якого фіксується дерево. Внизу комбайна розташована швидкохідна пила. Спиляне дерево, затиснуте в захопленні, перенесіть рукою комбайна і покладіть у причіп автомобіля, що перевозить спиляні дерева. Для транспортування спиляних дерев прокладете лісовозні дороги.
2
Спиляні дерева перевезіть на спеціальні лісові склади, де виробляють первинну обробку. Там видалить гілки і сучки, знімуть кору і виконають розпилювання. На лісових складах встановлені потужні механізми, які полегшують процес обробки дерев. Зазвичай на лісових складах встановлюються сучкорізальні верстати та автоматичні пилки, а так само спеціальні верстати, звані корувальна, за допомогою яких із стовбура знімається кора. Тут же попередньо підготовлені колоди відпилюються за однаковою довжині. На деяких лісових складах виробляють розпилювання колод на дошки та шпали, а так же відокремлюють деревину більш цінних порід.
3
Після цього попередньо підготовлені колоди транспортуйте на деревообробні комбінати. Цей процес виконується шляхом сплаву колод по річках у вигляді плотів або за допомогою машин-лісовозів.
Не потрібно бути професійним лісорубом, щоб зіткнутися з необхідністю валити дерева. Всихаюча яблуня на садовій ділянці або небезпечно нахилився після урагану ялина можуть зажадати термінового втручання з вашого боку. Щоб не ризикувати даремно життям і здоров'ям при рубці дерев, необхідно дотримуватися деяких правил.
Інструкція
1
Огляньте дерево з усіх боків, виберіть напрямок, в якому ви будете його валити, подбайте про те, щоб під час падіння гілки не зашкодили електричні дроти, прилеглу рослинність, інші предмети.
2
За допомогою драбини дістаньтеся до великих засохлих гілок, видаліть в першу чергу їх. Інакше вони можуть обсипатися від струсу при рубці по стовбуру і нанести серйозні травми вам і вашим помічникам.
3
Переконайтеся, що у вас буде можливість для швидкого відступу, коли дерево почне падати, Вибране в поспіху неправильний напрямок може стати фатальним - оберігайте свою житті небезпеки.
4
Підготувавши місце для падіння, зробіть нарубки з усіх боків стовбура. Звичайно, валити дерево за допомогою електропили набагато легше, але можна впоратися і одним сокирою.
5
Починайте рубати дерево з того боку, в яку воно буде потім падати. Вирубаєте широкий клиновидний шматок, який доходить до середини стовбура. Перейдіть на іншу сторону, попросіть помічника з силою тиснути на дерево в напрямку падіння.
6
Починайте рубати вузький поперечний клин, періодично перевіряючи, не піддається чи дерево нахилу. Як тільки критична позначка буде досягнута, дерево почне завалюватися в потрібному вам напрямку. Підштовхніть його і швидко відходите на безпечну відстань.
7
Поваленное дерево звільніть від дрібних і великих гілок, розпиляєте ствол на круглі пеньки.