Як виростити салат будинку.

Існує безліч сортів салату . недивно, адже він невибагливий, ідеальний у вирощуванні, корисний і чудовий на кожному столі. Але є приблизно 5-7 найоптимальніших і користуються попитом сортів.
Інструкція
1
Вивчіть особливості деяких сортів салату , так вам буде простіше орієнтуватися, на якому з них ви зупините свій вибір. Найбільш врожайним вважається качановий салат, він приносить 3.5 кг з одного квадратного метра. Зростає цей салат приблизно 60-80 днів, але в спеку може не зав'язати кочани.Радіччіо - шалено красивий салат, його листи здобувають окрас від ніжно-рожевого до темно бордового кольору, при цьому його прожилки залишаються белимі.Корн - любить сонячні місця посадки, невибагливий у вирощуванні. Сходить даний сорт ранньої весной.Руккола - у нього чудовий пряний аромат і гострий смак. Назва може відрізняться від оригіналу, також може називатися: ерука салатна, индау, ерука лісова, аругула, рокет - салат.Лолло-Росса - ранньостиглий сорт, незвичайно декоративний і шалено смачний салат. Листя світло-зеленого кольору з широкими рожевими, кучерявим і зморшкуватими краями. Маса однієї рослини 80-100 гр.
2
Самостійно приготуйте грунт для посадки салату . Він повинен бути максимально однорідним, без грудочок, оскільки насіння салату дуже дрібні, тому в грудкуватої землі попросту не зійдуть. Ідеальне мінеральне добриво для салату - помісь сірчанокислого амонію (20-30), суперфосфату (35-40), калійної солі (10-15).
3
висівати салат ступінчастим способом: ранньостиглі сорти - з квітня до травня, середньо- і пізньостиглі - з квітня до середини червня. Листовий салат висівають поперек грядок, рядовим способом (відстань між рядами 15-17 см, між насінням 1-1,5 см). Глибина посіву 1-1,5 см, сійте однорядковими рядами, розташованими через 35-40 см один від одного. На рівній поверхні висівають багаторядковими стрічками або суцільним способом. Відстань між рядками 5-8 см, між рослинами - 3-5 см, між стрічками - 70-80 см. Якщо ви хочете прискорити процес вирощування салату , то накрийте ящики (горщики) харчовою плівкою.
4
Навесні сходи листового салату з'являються приблизно через 10-12 днів, влітку - на 4-5 днів раніше. Через тиждень після цього прорихліте грунт, а ще через тиждень пересадите рослини, залишаючи між ними відстань 5-7 см. Салат дуже вимогливий до вологості повітря і грунту. Спочатку поливайте його досить часто (через 1-2 дні) з лійки з ситечком. У період посиленого росту листя скоротіть кількість поливів до двох разів на тиждень.
Зверніть увагу
Якщо на вулиці дуже спекотна погода, то збільште кількість поливів, інакше салат висохне, і ваші зусилля і старання будуть марними.
Корисна порада
Використовуйте тільки перевірені добрива. Засоби, з якими вам ще не доводилося стикатися, краще відкласти.