Як утеплити стіну в кімнаті. Як утеплити шви панельного будинку.

Що може бути неприємніше вистуженной, вогкого житла. І навіть якщо в квартирі регулярно промерзає тільки одна стіна, положення це не рятує, оскільки температура знижується у всьому приміщенні. Тому багатьом власникам квартир доводиться вирішувати питання про те, як своїми силами утеплити стіну в кімнаті.
Інструкція
1
Перш ніж починати будь-які роботи з утеплення житла, необхідно розібратися, у чому причина його поганий теплоізоляції. Зазвичай найбільш вразливими для холоду виявляються торцеві стіни будинку, звернені на північ. Але причиною промерзання стін можуть виявитися і погано загерметизовані шви між плитами в панельному будинку або поганий стан цоколя, якщо квартира знаходиться на першому поверсі.
2
Якщо ви виявили, що головною проблемою є будівельні дефекти, в першу чергу необхідно подати заявку-скаргу в ЖЕК/ДЕЗ за місцем проживання, оскільки індивідуально вирішувати такі питання складно, та й небажано. Втім, коштувати уточнити, що закласти і утеплити панельні шви з зовнішнього боку стіни може і сам квартировласник, звернувшись в спеціалізовану фірму. Але для проведення ремонтних робіт йому все одно буде потрібно дозвіл комунальних служб.
3
Займатися ж утепленням стін всередині квартири можна самостійно скільки завгодно. Ефективним способом утеплення є створення додаткової теплоізоляції. Як матеріали можуть використовуватися будівельний пінопласт, гіпсокартон, деревні плити (ДВП, ОСП).
4
Важливо пам'ятати, що теплоізоляційний шар повинен бути розміром у всю стіну від підлоги до стелі. В іншому випадку, через виступаючих країв основної стіни буде сильно дути холодом і це зведе нанівець всі зусилля. Між самою стіною і теплоізоляційним щитом обов'язково залишають зазор близько 10 мм, притуляти щит безпосередньо до стіни можна.
5
Дуже ефективним в якості додаткового теплового бар'єру може бути пенофол. Це багатошаровий матеріал, створений на основі спіненого поліетилену і алюмінієвої фольги. При невеликій товщині він має виражені тепло- і гідроізоляційними властивостями, добре підтримує постійний температурний режим. У поєднанні з гіпсокартоном пенофол здатний забезпечити повну теплоізоляцію кімнати, практично не займаючи додаткового простору.
Будівельники несхвально ставляться до утеплення стін зсередини, оскільки пари води, в надлишку присутні в повітрі квартир, можуть проникати через утеплювач до холодної стіни і конденсуватися на ній. Однак утеплення зовні є дорогим і складним процесом. Тому всупереч рекомендаціям багато хто приймає рішення утеплювати квартиру зсередини. При дотриманні певної технології можна одержати цілком прийнятний результат. Інакше, є ймовірність в підсумку побачити відсирілі стіни, уражені грибком. Як же утеплити стіну зсередини і не зазнати розчарування?
Вам знадобиться
  • - плити екструдованого полістиролу товщиною 20-30 мм;
  • - гіпсокартон;
  • - пароізоляція;
  • - тарілчасті дюбеля;
  • - електродриль;
  • - клей СМ11ceresit;
  • - грунтовка;
  • - наждачний шкурка;
  • - набір будівельного інструменту (валики, шпателі і пр.);
  • - антигрибковий склад.
Інструкція
1
Один з варіантів утеплення стіни - з використанням гіпсокартону. Просушіть стіну, якщо вона мокра, промажьте її антигрибковою складом, дотримуючись заходів безпеки. Зачекайте, поки стіна повністю висохне.
2
Обшийте стіну листовим полістиролом, домагаючись відсутності зазорів між листами. Кріплення утеплювача починайте з нижнього кута стіни. Листи кріпите по кутах тарілчастими дюбелями, просвердлюючи отвори під них електродрилем з побідитовим свердлом.
3
Покрийте утеплювач шаром пароізоляції, зміцнюючи його до стіни скотчем. Їм же проклеюються і стики пароізоляції. Ретельно перевірте покладений шар на герметичність. Його якість багато в чому визначає кінцевий результат всієї роботи.
4
Прикріпіть до стіни дерев'яні рейки з інтервалом 30 см один від одного. Товщина всіх рейок повинна бути однаковою. Кріплення здійснюйте за допомогою електродрилі та цвяхів або шурупів з пластмасовими пробками.
5
Обшийте стіну гіпсокартоном, зміцнюючи його до рейок цвяхами з широким капелюшком. Обшивку починайте з правого або лівого нижнього кута. Закінчивши кріпити листи, прошпаклюйте їх стики, проклейте серпянкой. Прогрунтуйте поверхню стіни.
6
Іншим варіантом є утеплення із закладенням полістирольних листів всередину стени.Проведіте обробку стіни антигрибковою засобом і обшийте стіну листовим полістиролом, як описано для першого способу.
7
Покрийте утеплювач клеєм для плитки СМ11ceresit. Клей виконує дві функції - надає стіні монолітність і міцність, а також є пароізоляцією.
8
Накладіть на клей пластикову будівельну сітку, прікативая її валиком. Поверх сітки нанесіть ще один шар клею. Вирівняйте поверхню стіни за допомогою правила і затірки.
9
Просушите стіну і зачистите її наждачним папером, закріпленої на інструменті з плоскою поверхнею. Під час зачистки користуйтеся респіратором.
10
Прогрунтуйте стіну. Якість грунтовки має велике значення, оскільки вона нарівні з плитковим клеєм бере на себе роль пароізоляції. При описаною схемою утеплення відносно стіни виявляється можливою будь-яка подальша обробна операція.
Корисна порада
Хорошим варіантом є утеплення стін двома шарами полістиролу з перекриттям стиків першого шару. В цьому випадку початкову товщину листів можна взяти меншою.