Як видалити клей з шпалер.

Шпалерний клей не дуже складний у приготуванні, працювати з ним легко і приємно. Якщо в результаті роботи ви ненароком капнули їм на одяг, пляма безслідно відіпрається в пральній машині без будь-яких зусиль. Але шпалери в машинку відправити не вийде, доведеться шукати інший вихід.
Вам знадобиться
  • Тепла вода, ганчірка, плямовивідник
Інструкція
1
Шпалерний клей робиться зазвичай прозорим, щоб виступаючі краплі і патьоки не фарбується свіжовідремонтовану поверхню. Можна, звичайно, і не робити з цього проблему, а просто залишити виступив клей, щоб той висох, і забути про нього. Але зовсім забути не вийде. Вимазане клеєм місце буде трохи відрізнятися за кольором і блищати при попаданні на нього світла.
2
Тому намагайтеся звести ризик виникнення таких плям до мінімуму. Змащуйте клеєм тільки оборотну сторону шпалер і ніколи не намастіть стики з лицьового боку.
3
Якщо клей все ж виступив між стиків або ви ненавмисним рухом пензля забруднили вже наклеєне полотно, одразу ж витріть пляма вологою ганчіркою. Намагайтеся при цьому не перестаратися, щоб не пошкодити шпалерне полотно. Вінілові шпалери можна протерти і з деяким зусиллям, а от на паперових легко зруйнувати структуру і малюнок, тому будьте гранично обережні.
4
Висохле пляма видалити буде складніше. Змочіть забруднене місце чистою водою з пульверизатора, виждіть 5-10 хвилин, протріть клей м'якою ганчіркою. Знову ж, враховуйте структуру шпалер . Чим вона ніжніше, тим більше обережності доведеться проявити при обробці. Тонкі паперові шпалери краще взагалі не чіпати, інакше на місці плями від клею ви легко можете отримати банальну дірку.
При ремонті важко уникнути деяких неточностей, в тому числі практично неможливо поклеїти шпалери так, щоб надлишки клею не залишалися на них. Тому доводиться усувати технічні неточності вже після завершення всієї роботи.
Вам знадобиться
  • ганчірка, тепла вода.
Інструкція
1
Визначтеся з текстурою шпалер . Важливим моментом є вибір способу видалення клею, так як це, більшою мірою, залежить від текстури поклеєні шпалер . Адже паперові шпалери сильно відрізняються від флізелінових, наприклад. Тому застосовувати однакову техніку можна.
2
Знайдіть все необхідне. По-перше, можна звернутися до консультанта в будь-якому будівельному магазині, адже професіонал завжди дасть потрібні рекомендації. По-друге, подивіться інформацію в інтернеті, на форумах, так як чужий досвід в питаннях ремонту вкрай корисний.
3
Використовуйте якісні матеріали. Головне - не економте на важливих компонентах. Адже якщо використовувати дешевий клей, то будь-які шпалери можна пошкодити. Тоді доведеться переклеювати їх заново, що в рази збільшить витрати на ремонт. Тому економія на клеї - це не вихід.
4
Будьте акуратніше під час процесу поклейки шпалер . Проблему легше вирішити, якщо під час ремонту бути більш акуратним, щоб запобігти таким наслідкам, як поява надлишків клею. Відразу після поклейки кожного аркуша слід протерти м'якою ганчіркою весь лист від підлоги до стелі. Це допоможе не тільки вирівняти шпалери, але і видалити зайвий клей.
5
Дотримуйтесь порад професіоналів. В принципі, клей може і сам з часом облетіти, але якщо не хочеться чекати, то єдиним рішенням залишається поступове змивання клею теплою водою без мила. Головне - не перестарайтеся, бо можна зробити тільки гірше - втерти клей глибше або пошкодити текстуру шпалер .
6
Шукайте нові методи. У тих випадках, коли клей не змивається вологою м'якою губкою, вийдіть зі сформованої ситуації наступним способом - пофарбуйте всі шпалери водоемульсійною фарбою. Звичайно, втрачається задоволення від насолоди вибраними шпалерами, але зате не доведеться робити ремонт заново.