Як приручити тхора.

Якщо ви вирішили вибрати тхора в якості домашнього вихованця або тільки роздумуєте над цим, одним з головних питань для вас стане питання його приручення. Щоб звірок добре соціалізувати, рекомендується брати молодого тхора у віці двох місяців.
Інструкція
1
Юний тхір цікавий, грайливий і легко йде на контакт з господарем, звикає до нього. Потрібно бути готовим до того, що в спілкуванні та іграх зі звіром господареві доведеться проводити по декілька годин на день. Тхір, звиклий до рук з раннього віку, проявляти агресію не повинен. І все ж, загравшись, він може вкусити, і досить відчутно. В цьому випадку тхора потрібно покарати підходящими способами: засичати на нього, як це робить хорих-мати щодо своїх цуценят, коли вона чимось незадоволена; голосно гримнути; припинити гру і повернути звірка в клітку; якщо під рукою є вода, можна побризкати йому на мордочку.Можно ще клацнути тхора по носі, але в такому випадку є ризик, що він буде вас боятися. Будь-яке покарання не повинно бути жорстоким, інакше ефект від нього буде протилежним тому, якого ви домагаєтеся: тхір буде боятися людей, а страх, як відомо, породжує агресію. Тхори - розумні, добре виховувані тварини. Якщо послідовно проводити політику покарання після кожного укусу, маленького цуценяти можна відучити кусатися приблизно за тиждень.
2
Якщо ви завели дорослого і дикуватого звірка, приготуйтеся витратити на його приручення додаткові зусилля і час. Щоб не піддавати тхора стресу, діяти доведеться поступово. Тхір перейметься довірою до нового господаря не за один день, тому спочатку не слід зайво тискати і пестити звірка. Починати потрібно з малого, а ініціативу щодо встановлення взаємовідносин краще надати самому тхору.
3
Успіх і швидкість приручення залежатимуть і від того, наскільки комфортно тхору живеться у вас, наскільки господар знає і задовольняє його потреби, тому не слід турбувати тваринку під час їжі і сну: незабаром тхір пристосується до вашого розпорядку дня - буде спати, коли ви на роботі і прокидатися, коли ви повернетеся додому. Також важливо усунути будь дратівливі дії, як, наприклад, гучні звуки, яких тхори не люблять, різкі рухи, яких звір може злякатися. І пам'ятайте золоте правило: терпінням і ласкою можна зробити набагато більше, ніж нетерпінням і гнівом.