Як привчити таксу до туалету на вулиці. Як визначити справжню породу такси.

Не потрібно говорити про те, скільки клопоту завдає небажану поведінку собаки. Зіпсовані килими, постійне миття підлоги, відмивання тапочок, неприємний запах по всій квартирі - ось далеко не повний список проблем, які з'являються, якщо ваша такса справляє нужду будинку, а не на вулиці . Логічними доводами таксу не переконати, тому діяти доведеться з застосуванням теорії умовних рефлексів.
Інструкція
1
Формування умовних рефлексів ґрунтується на методі позитивних чи негативних підкріплень. Якщо ви хочете відучити таксу від шкідливої звички, використовуйте негативні підкріплення. А якщо ви хочете створити у такси корисну звичку, використовуйте позитивні підкріплення.
2
Для створення міцного поведінкового стереотипу намагайтеся вигулювати таксу щодня в один і той же час, в одних і тих же місцях. Надягайте таксою нашийник на одну і ту ж застібку.
3
Якщо такса справила нужду будинку, покажіть їй, що даний вид поведінки ви не схвалюєте. Підведіть таксу до того місця, де вона справила нужду, тикніть її мордою, потім покарайте. Як покарання можна застосовувати символічний удар пальцями по носі (це буде їй неприємно), навіювання з інтонацією невдоволення (собаки відчувають інтонацію). Так ви дасте зрозуміти таксою, що саме вас не влаштовує в її поведінці. Якщо ви просто її насварити і дасте їй по носі, вона може і не зрозуміти, за що ви її караєте.
4
Якщо ви бачите, що такса відчуває потребу в туалеті, негайно виведіть її на вулицю.
5
Супроводжуйте туалет такси якимось нейтральним стимулом, наприклад, звуком дзвінка, світлом ліхтарика. Так у собаки виникне умовний зв'язок між цим стимулом та вчиненням туалету.
6
Якщо такса зробила туалет там, де належить, похваліть її. Можете дати їй шматочок чогось смачненького. Так такса пам'ятатиме, що вчинення туалету на вулиці - це добре, оскільки призводить до приємних наслідків.
Зверніть увагу
Ніколи не бийте і не карайте собаку просто так. Вона втратить до вас довіру і повагу, ви перестанете бути для неї авторитетом.
Корисна порада
У дресируванні тваринного головне - регулярність. З першого разу умовного рефлексу не створиш. Необхідно день у день повторювати дії по створенню у такси умовного рефлексу.