Як зробити Балаболка.

Аудіокниги вже давно перестали когось дивувати, а от можливість прочитати вголос будь-який текст на комп'ютері для багатьох може здатися кумедним і навіть корисним. Зробити це можна за допомогою популярної програми «Балаболка». До особливостей програми можна віднести її здатність відтворювати тексти російською, англійською, іспанською, французькою, німецькою, італійською, іспанською, португальською та японською мовами. «Балаболка» вміє не тільки читати вголос будь-які тексти, але і зберігати озвучене в аудіо-файлах.
Інструкція
1
Для установки програми перейдіть на офіційну сторінку програми в інтернеті за адресою http://www.cross-plus-a.ru/balabolka.html і виконайте завантаження інсталяційного файлу. Запустіть його на своєму комп'ютері і, слідуючи підказкам майстра установки, виконайте інсталяцію.
2
Простий установки оболонки програми недостатньо для роботи з озвучуванням тексту. Необхідно завантажити ще й «синтезатори мови» (голоси), які відповідають за озвучку. Їх можна знайти на тій же сторінці, прокрутивши її вниз.
3
Якщо після завантаження і установки необхідних мовних синтезаторів «Балаболка» не працюватиме, виконайте установку пакета функцій Microsoft Speech API (посилання на інсталяційний файл знаходиться також на сторінці програми).
4
Завершивши інсталяцію необхідних компонентів, запустіть програму. Скопіюйте текст для читання і вставте його в основне вікно «торохтійка». Натисніть в головному меню кнопку відтворення, щоб почати читання тексту вголос.
Корисна порада
В меню параметрів програми можна налаштувати швидкість відтворення тексту, тембр голосу, вибрати формат звукового файлу, в який буде записаний озвучений текст, і виконати інші настройки. Звичайно, електронний голос не зможе стати повноцінною заміною голосу людини, але в деяких випадках цей метод озвучки тексту може виявитися незамінним.