Як розділити десяткову дріб на десяткову дріб. Як розділити десяткову дріб на дріб або помножити.

В науці і в повсякденному житті зазвичай користуються десятковими дробами, тому кожен повинен розуміти, як виробляються елементарні математичні дії з дробами. Основна складність у тому, щоб стежити за становищем коми.
Інструкція
1
Перенесіть кому в дільнику так, щоб дільник став цілим числом. На стільки ж знаків перенесіть вправо кому в подільному. Фактично це означає, що ви помножили ділене і дільник на одне і те ж число, кратне 10 (10, 100, 1000 і т.д.), тому результат залишиться тим же.Пусть треба розділити 1,3662 на 2,53. Після перенесення коми в дільнику вийде 253, при цьому ділене треба помножити на 100: 1,3662: 2,53 = 136,62: 253.
2
Запишіть ділене і дільник, розділивши їх куточком для ділення в стовпчик.
3
Далі робіть як при звичайному розподілі в стовпчик. Шукайте найбільший множник, на який треба помножити дільник, щоб наблизитися до делимому. Записуйте знайдений множник під куточок. З діленого віднімайте дільник, помножений на цей множник. Потім ділите залишок знову на початковий дільник. У нашому прикладі першим таким множником буде 0, так як дільник більше діленого, тому пишіть під куточок 0 і десяткову кому. Решта дії дивіться на малюнку.
Зверніть увагу
Часто в результаті поділу виходять нескінченні десяткові дроби. Зазвичай шукають результат із заданою точністю. Для цього поділ здійснюють до наступного знака після коми, а потім округлюють за правилами. Так якщо в нашому прикладі шукати приватне з точністю до десятих, то розподіл треба все одно провести до сотих, отримати 0,54, а потім округлити до 0,5.