Як зрізати держак.

Живцюванням можна швидко розмножити багаторічні квіти в домашніх умовах і на присадибній ділянці. Щоб правильно зрізати держак , побільше дізнайтеся про конкретний вид рослини. Важливо правильно вибрати час для розведення квітів і створити необхідні умови для того, щоб ваш саджанець пустив коріння і швидко зміцнів.
Вам знадобиться
  • Рослина-маточник
  • Гострий ніж
  • Посудина з водою
  • Гострий ніж
  • Грунт
  • Контейнер або парник
  • Скло
  • Картоплина
Інструкція
1
Розводьте черенкованієм здорові і досить молоді материнські рослини, які добре удобрювались. Зрізати черешки з них найкраще навесні; деякі квіти допустимо розмножувати в середині літа квітконосні пагонами з ростовими бруньками. Важливо, щоб ваші саджанці встигли дати коріння до настання перших заморозків.
2
Вибирайте однорічний пагін з 3-5 листками, що утворився на ростовой нирці або на кореневій шийці. Можна використовувати як посадкового матеріалу і верхівки рослин (наприклад, що залишилися після прищіпки петуній). Однак стрімко зростаючі верхівки зазвичай погано вкорінюються. Якщо відрізаний втечу з великого куща може мати близько 30-40 см в довжину, то для невеликих кімнатних квітів буває досить держака в 10 сантиметрів і навіть менше.
3
Зрізати держак потрібно дуже гострим і чистим ножем під междоузлием - між стеблом і пагоном. Зріз повинен бути косим і дуже рівним. З отриманого держака видаліть великі листи, залишивши дрібні - вони будуть виробляти необхідні поживні речовини для майбутніх коренів. На саджанцях невеликого розміру залишайте тільки 1-2 верхніх листочка в пазусі нирки.
4
вкорінюються живці у воді або в пухкому вологому грунті, саджаючи молодий пагін дуже неглибоко - сантиметра на 1,5. При глибокій посадці він може згнити. Живці рослин з молочним соком попередньо потримайте в посудині з теплою водою, поки «молоко» не припинить виділятися. Деякі садівники вкорінюють живці, встромивши їх у сиру картоплину з вирізаними очицями. Закопайте бульба в грунт, а зверху поставте скляну банку. Не забувайте поливати саджанець, і він швидко дасть коріння.
Корисна порада
Для кращого вкорінення живців рослин квітникарі радять засипати в контейнери або парники суміш листової й дернової землі, річкового піску і торфу. Щоб забезпечити саджанцям необхідну вологість, накривайте їх склом.