Як встановити пароль на диск.

потребує захисту від сторонніх свідків? Захищаючи інформацію на HDD диску , необхідно оцінити необхідний рівень безпеки, виходячи з якого, підбирається софт для захисту інформації. Залежно від необхідного рівня захисту, вам можуть знадобитися WinRAR, Cryptainer Mobile, Strong Disc Pro (за зростанням ступеня захисту).
Вам знадобиться
  • комп'ютер, встановлена ОС, USB накопичувач, терпіння.
Інструкція
1
Намагатися захистити внутрішній жорсткий диск шляхом маніпуляцій з BIOS просто марно. Пароль буде поставлений, але єдина людина, яка буде захищений від відкриття вінчестера - це ви самі. Такі паролі легко і без будь-яких зусиль скидаються джамперами, або ж HDD підключається до іншого комп'ютера, на якому він відкриє його і дасть повний доступ до всієї інформації.
2
Тому, для установки пароля на вінчестер, викачуємо програму Cryptainer Mobile (доступна до скачування на cypherix.com), яку встановлюємо на сам жорсткий диск. Програма являє собою контейнер, в який ви ставите всі необхідні файли. Доступ до них ви отримуєте тільки після введення правильного пароля. Переваги програми: немає потреби встановлювати програму на сервер. Установка проводиться на сам HDD. Програма нагадує систему типу WinRAR, але без стиснення.
3
Другий варіант - скрипт Strong Disc Pro, доступний до скачування за посиланням http://library.mnwhost.ru/doc/crypt.php (найперша, з представлених програм). Скрипт відрізняється простим використанням, а також відсутністю паролів. Для цього, вам треба буде завести окремий електронний накопичувач, на якому зберігатимуться ключі. Коли підійде час скористатися жорстким диском, вам треба буде активувати встановлену на ньому Strong Disc Pro, вставити в USB порт, після чого активація буде підтверджена. Видалення накопичувача призведе до обриву сесії і блокуванню консолі.
Зверніть увагу
Перший варіант більш рекомендуємо для використання, тому-що у випадку проблем з накопичувачем, відкрити HDD диск буде практично неможливо, тому якщо ви користуєтеся такою програмою, зберігайте ключі, як зіницю ока. Зате така схема дуже хороша в тому випадку, якщо вас будуть катувати: проковтнув флешку, після чого цінна інформація не дістанеться вже нікому.
Корисна порада
Взагалі-то, набагато простіше скористатися старою доброю схемою: всі цінні файли заархівувати, поставивши пароль на WinRAR архів. Зламати такий архів досить важко, але в разі втрати пароля, буде шанс повернути всю інформацію, не втративши ні байта.