Як фотографувати з витримкою. Як фотать з витримкою.

Витримка - дивовижний інструмент у світі фотографії. За допомогою правильно підібраною витримки можна уявити один і той же сюжет з абсолютно різних точок зору. А помилка призведе до того, що фотографія буде безнадійно зіпсована. Як використовувати цей інструмент в тих чи інших умовах? Чи потрібні додаткові приналежності? Основні аспекти роботи з витримкою будуть розглянуті нижче.
Вам знадобиться
  • Фотоапарат, штатив, пульт д/у.
Інструкція
1
По суті, витримка - це час, який залишається відкритим затвор фотоапарата в момент зйомки. Цей час може тривати лише тисячні долі секунди. На кадрах, зроблених з такою короткою витримкою , навіть найменший рух «заморожується». Якщо ви хочете чітко зафіксувати краплю води, швидко рухомий автомобіль, що стрибає дитини - коротка витримка вам необхідна. Але є один мінус: при такому короткому проміжку часу на матрицю потрапляє дуже мало світла, і фото може виявитися дуже темним. Щоб уникнути цього, відкрийте діафрагму якомога ширше. При такій зйомці «шевеленка» (змазування кадру через рух камери в момент експонування) практично виключена.
2
Крім коротких можна використовувати і довгі витримки. Фотографії можуть вийти дуже цікавими і навіть незвичайними. Проте варто подбати про деяке додатковому обладнанні. Без штатива зйомка на довгих витримках приречена, бо руки фотографа трясуться. Штатив повинен бути важким, щоб він міцно стояв на місці. Прикріпіть до тринозі фотокамеру. З довгими показниками витримки можна знімати дуже красиві пейзажі. Закрийте діафрагму до 8-11 і встановіть витримку достовірніше. Щоб камера не поворухнув, коли ви натиснете пальцем на пускову кнопку, використовуйте пульт дистанційного керування або автоспуск із затримкою в 10 секунд. Так можна знімати пейзажі і ніч.
3
Дуже незвичайними виходять знімки рухомих об'єктів, якщо ви їх не «заморожуєте». Довга витримка робить їх більш плавними та тягучими. Якщо ви знімаєте йде людини або рухомий автомобіль, то буде видно траєкторію його руху. Особливо цікава нічна дорога міста, знята на довгій витримці. «Протягнуть» рух підкреслює швидкість що відбуваються в кадрі подій. А якщо сфотографувати таким чином поточну воду, то вона вийде дуже плавною, казкової, схожою на чарівну серпанок. Пробуйте різні витримки для одного і того ж сюжету, і ви здивуєтеся, наскільки різним і цікавим буде результат.