Як креслити рамку для креслення.

Щоб зручно було зберігати і підшивати креслення, на них наносять рамки і таблицю з основними відомостями згідно певним стандартам креслення . Всі вони описані в ГОСТах.
Інструкція
1
Побудова рамки виконується основний тонкою лінією. Завжди при проведенні рамки з трьох сторін аркуша відступають від його краю 5 мм, а з четвертого - на 20 мм. Площину аркуша всередині рамки називають полем креслення. Найбільш широку частину рамки, ту, ширина якої 20 мм, використовують в підшивці. Тут досить простору, щоб проколоти отвори для швидкозшивачі.
2
У правому нижньому куті аркуша креслять основний напис - це таблиця з відомостями про креслення. Її розміри також строго описані в стандартах. Школярі креслять основний напис розміром 145 мм в довжину і 22 мм у висоту.
3
У виробництві лист А4 розташовують строго вертикально, тому й рамку креслять вертикально. В школі іноді дозволено розташовувати лист горизонтально. На аркушах формату А3, навпаки, рамка розташовується завжди горизонтально. Це робиться для того, щоб можна було підшивати в одну папку листи різного формату, адже більша сторона аркуша А4 дорівнює меншій стороні аркуша А3.