Як перевірити готовність дитини до школи.

Що таке готовність дитини до сприйняття чогось? Ви пробували коли-небудь прочитати одну і ту ж книгу дитині в ранньому дитячому віці й через, наприклад, кілька років? Можливо, ви помітили різницю в його сприйнятті: у перший раз він абсолютно не слухав розповідь. Книга була йому не цікава. Зате в більш пізньому віці дитина з величезним інтересом слухав ваше читання або вже сам із захватом читав ту ж саму книгу. У чому ж тут справа? Адже зміст книги не змінилося. Просто вчасно другого прочитання дитина вже підріс і був готовий сприймати запропоновану інформацію.
Інструкція
1
Аналогічна ситуація і з надходженням до школи. Щоб процес навчання в першому класі не став для дитини жахливої каторгою, за рівнем свого вікового розвитку він повинен бути вже готовий йти в школу. Але чи можна перевірити готовність дитину до школі? Звичайно можна. Найкраще це зробити так.Прістально придивіться до поведінки дитини, до його діяльності. У ранньому дитячому віці, від 2 до 6 років, основною його діяльністю є гра.
2
Приблизно в 6-7 років основна діяльність дитини починає змінюватися. Тільки не слід очікувати, що він відразу сам по собі кине всі іграшки і сяде за парту. Звичайно, дитина продовжує грати, але пріоритетом для нього вже стає навчання. В цей момент придивіться, у що грає дитина. Якщо це досить складні рольові ігри, що моделюють реальне життя, наприклад, в доктора, в ту ж школу, то дитина, швидше за все, готова до школи.
3
Спробуйте запропонувати дитині виконати деякі завдання, наближені до навчальних, але в ігровій формі. Не потрібно при цьому повідомляти малюкові про ваші наміри «проекзаменувати» його на готовність піти в школу. Нехай він їх виконає просто так.
4
Виберіть завдання на концентрацію уваги (Наприклад, знайти 10 відмінностей між двома картинками.), Логіку мислення (Який предмет зайвий зі всього ряду намальованих або перерахованих і чому?), Уява (Нехай придумає, наприклад, тварин майбутнього або транспорт майбутнього і так далі.).
5
Одним з непрямих показників готовності до школи є бажання отримувати оцінки. У дитячому саду бальна система оцінювання відсутня. Однак якщо дитина прагне отримувати оцінки за виконання яких-небудь завдань, до школи він, напевно готовий.
6
Таким чином, до моменту переходу з садка в школу у дитини докорінно змінюється її поведінка. І, в першу чергу уважне спостереження за його діяльністю дозволить з високою точністю визначити і перевірити готовність дитини до школи.