Як провести водопровід на дачі.

Будинок без води не може вважатися повноцінним житлом, і навіть колодязь у дворі дачі не вирішує цієї проблеми. Для нормальних і комфортних умов перебування на дачі необхідно, щоб вода подавалася з крана аналогічно, як це відбувається в міській квартирі.
Інструкція
1
Найбільш простий спосіб забезпечити наявність води - це підключитися до централізованого водопостачання, якщо воно є. Але і в цьому випадку знадобляться всілякі дозволи і погодження з різними державними органами. Набагато простіше викопати колодязь або влаштувати свердловину, отримавши тим самим автономне водопостачання. Після того, як колодязь або свердловина будуть готові, необхідно виконати ще цілий ряд робіт, щоб вода, нарешті, прийшла в будинок. У кожному разі, знадобляться насос або насосна станція, труби, запірна арматура і всілякі муфти, трійники і ущільнення. Якщо воду передбачається качати з колодязя, найкраще використовувати насосну станцію. Рекомендується вибирати станцію четвертого покоління (саму малошумящими).
2
Відповідно з глибиною колодязя і висотою передбачуваного підйому води можна вибрати відповідну станцію. Для її установки біля криниці необхідно викопати пріямо, глибиною приблизно 1,5 метра і намітити шлях передбачуваного водопроводу. Для підведення води бажано застосовувати поліпропіленові труби, що не лопнуть взимку від морозу. Найширший асортимент таких труб різного діаметру представлений на ринку будматеріалів. Трубу по вулиці необхідно прокласти в траншеї, глибина якої щонайменше метра, щоб виключити замерзання води в зимовий період.
3
При розводці трубопроводів в приміщенні необхідно використовувати спеціальні трійники і муфти, за допомогою яких з'єднуються ділянки труби і виконуються різні відводи. Ці муфти влаштовані таким чином, що при закручуванні гайки виникає міцне з'єднання, що виключає підтікання води і підсмоктування повітря в систему. В якості запірної арматури можна використовувати звичайні крани, які застосовуються в міських квартирах. Якщо на дачі НЕ передбачається цілорічне проживання, насосну станцію на зимовий період рекомендується демонтувати і помістити в тепле місце.