Як малювати пропорцію людини. пропорції людини малювання.

Який би стиль малювання ви не вибрали для себе, в будь-якій техніці малювання людської фігури увазі збереження правильних пропорцій жіночого і чоловічого тіла. Дотримання пропорцій дозволяє створювати красиві і реалістичні малюнки, що говорять про майстерність і професіоналізм художника. Тому, якщо ви вирішили навчитися малювати людську фігуру, вам необхідно дізнатися, як саме співвідносяться між собою різні частини людського тіла, і чим відрізняються пропорції жіночої фігури від пропорцій чоловічої фігури.
Інструкція
1
Намалюйте на аркуші паперу вертикальну лінію, верхня точка якої збігається з верхівкою людини , а нижня - з ступнями. Розділіть цю лінію на вісім частин - кожна з частин дорівнює висоті голови людини .
2
Найширше місце фігури дорівнює двом цілим і однієї третини ширини голови. Використовуючи в якості направляючих ліній створені допоміжні мітки, починайте малювати фігуру людини , враховуючи всі співвідношення частин тіла.
3
Талія завжди повинна бути трохи ширше голови, а лікті знаходяться на одній лінії з пупком. Нижній край колін розташовуйте на відстані однієї чверті фігури від точки ступень, а плечі малюйте на відстані однієї шостої від точки верхівки.
4
Малюючи жіночу фігуру, пам'ятайте про те, що вона набагато вже і витонченіше, ніж чоловіча фігура. В найширшої частини жіноча фігура дорівнює ширині двох голів. Ширина талії жінки дорівнює ширині однієї голови. Передня поверхня стегон у жінки ширше пахв, а задня - вже. Чоловічі стегна набагато вже жіночих.
5
Розташовуйте пупок на жіночій фігурі нижче рівня талії, а лікті розташовуйте трохи вище пупка. Всі ці моменти роблять жіночу фігуру отличимой від чоловічої. Спробуйте намалювати жіночу і чоловічу фігуру в різних ракурсах - спереду, ззаду і збоку. Це дозволить отримати найбільш адекватне уявлення про пропорції і їх поєднаннях.