Як провести проводку в дерев'яному будинку.

Будівництво будинку - це не тільки зведення фундаменту, стін, даху та виконання оздоблювальних робіт. Забезпечення будинку комунікаціями є одним з найважливіших етапів будівництва. Поряд з водопроводом і каналізацією, монтаж електропроводки в дерев'яному домі вимагає професійного підходу, адже від цього значною мірою залежить безпека житла.
Інструкція
1
Починати монтаж електричної мережі в будь-якому домі слід з підготовки проекту, який повинен бути виконаний з урахуванням виділеної потужності і передбачуваного навантаження. У проекті електропроводки дерев'яного будинку повинні бути обов'язково враховані основні вимоги до пожежної безпеки: проводка має бути зовнішньою, а електричні кабелі та інші компоненти системи повинні бути поміщені в негорючі ізолюючі матеріали.
2
Якщо дерев'яний будинок побудований недавно, слід пам'ятати, що на протяг перших декількох років будинок дає усадку і несучі конструкції можуть кренитися. Тому не рекомендується прокладати проводку в жорстких кабельних каналах, які можуть бути пошкоджені разом з перебувають в них кабелем. Найкраще для монтажу підійде пластикова гофрована труба, виконана з негорючих матеріалів або жорстка пластикова труба, що з'єднується м'якими вставками в місцях вигинів.
3
Прокладаючи електричний кабель, не можна виконувати його монтаж «внатяжку», пам'ятаючи про можливі переміщеннях несучих конструкцій дерев'яного будинку. Розподільний щит, распаячние коробки, розетки, вимикачі та освітлювальні прилади повинні кріпитися до стін дерев'яного будинку з використанням додаткових негорючих елементів в основі, щоб уникнути можливих загорянь при виникненні іскри в контактах.
4
В іншому монтаж електропроводки не відрізнятиметься від виконання аналогічних робіт в приміщеннях з несучими конструкціями з негорючих матеріалів. Здійснювати такі роботи слід фахівцям з досвідом електромонтажних робіт і використанням відповідного обладнання. Дотримання всіх вищевказаних правил позбавить власника будинку від можливих неприємностей у майбутньому і дозволить захистити не тільки майно, а й життя мешканців будинку.